ابوترابی: دانشمند بی اخلاق، گاوی است که شاخ دارد و عقل ندارد

ایسنا نوشت:‌

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دانشمند بی اخلاق، گاوی است که شاخ علم را دارد اما از عقل برخوردار نیست!

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ظهر یکشنبه ۱۰ شهریورماه در مجموعه آیت‌الله ربانی شیراز با تاکید بر اهمیت اخلاق‌مداری در بین دانش‌آموزانی که برای اردو به این شهر سفر کرده‌اند، گفت: کسانی که با علم خود دنیا را جهنم می‌کنند از اخلاق و انسانیت بی‌بهره‌اند.

وی مشکلات ناشی از فقر اقتصادی را قابل تحمل دانست و افزود: تحمل فقر اخلاقی و انسانی دشوار است اما فقر اقتصادی می‌تواند نردبانی برای رسیدن به علم و تقوا باشد.

ابوترابی‌ از علم به عنوان سرمایه‌ای محوری برای رسیدن به ایمان و تقوا یاد و اضافه کرد: با تکیه بر علم و دانش می‌توان به سرمایه‌های دیگری نیز دست یافت.

وی اضافه کرد: در مواقع دشواری‌ها مانند سال‌های جنگ تحمیلی با همبستگی و درآمیختن خون شهیدان اقوام مختلف توانسته‌ایم پیکر واحدی را در برابر بیگانگان تشکیل دهیم.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قدرت دفاعی ایران را محصول رشد علم در دوران جنگ دانست و تصریح کرد: اقتدارنظامی، بنیه اعتقادی و بینش عمیق سیاسی نیروهای مسلح حاصل دوران جنگ تحمیلی است.

وی ادامه داد: اگر حماسه دفاع مقدس اتفاق نمی‌افتاد، جمهوریت و اسلامیت در ایران معنای واقعی خود را نمی‌یافت.

ابوترابی‌فرد در بین نوجوانان و جوانان بر بهره‌برداری صحیح از شرایط دشوار زندگی تاکید و خاطرنشان کرد: تحمل سختی‌های زندگی راه رسیدن به کمال راه هموار می‌کند.

 

17503

کد N478673