سخنگوی کمیته رسمی پیگیری پرونده ربایش امام موسی صدر:

امام موسی صدر تا سال 2011 در زندان سبها بود

امام موسي صدر

سخنگوی کمیته رسمی پیگیری پرونده ربایش امام موسی صدر و همراهانش اعلام کرد که امام موسی صدر تا فوریه 2011 در زندان سبها بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن الشامی با اشاره به بازداشت تعدادی از مسئولان لیبیایی گفت که این افراد که در سطح سرلشگر و سرتیپ هستند، در خصوص پرونده ربایش امام موسی صدر و همراهانش تحت بازجویی قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه افراد زیادی به این جنایت مرتبط می‌شوند اما تنها معمر قذافی عامل این جنایت است، گفت: ما همه آنهایی را که در این قضیه دست دارند چه در داخل لیبی و چه در خارج تحت پیگرد قرار خواهیم داد.

بنابر گزارش لبنان 24، الشامی در ادامه یادداشت تفاهم امضاء شده میان لبنان و لیبی را که در آن طرف لیبیایی به ربایش امام موسی صدر در خاک این کشور و از سوی قذافی، اذعان داشته است، ستود و افزود که در این تفاهمنامه نکات مهمی وجود دارد که از جمله آن این است که هماهنگ کننده دستگاه قضایی لبنان می‌تواند در جریان تحقیقات طرف لیبیایی حضور داشته باشد.

وی گفت: هدف ما آزادی امام موسی صدر و همراهانش است و ما تمام تلاش‌مان را به کار می‌بندیم. ما در برابر یک کار امنیتی و دقیق قضایی قرار داریم و همه آنچه که درباره انجام اقدامات محرمانه در این زمینه گفته می‌شود، کاملا بی‌اساس است هر گاه به نتیجه مشخصی برسیم آن را اعلام خواهیم کرد اما روند تحقیقات بنابر ضرورت مساله محرمانه است.

این قاضی لبنانی در ادامه اخبار و شایعات مربوط به ترور امام صدر و همراهانش را تکذیب کرد و گفت که ما اطلاعات تایید نشده‌ای در اختیار داریم که در حال انجام تحقیقات بر روی آن هستیم. بر اساس این اسناد امام و همراهانش تا پایان فوریه 2011 در زندان سبها بودند.

انتهای پیام

کد N478573