فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه:

در کلیه زمینه‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم

سیاست داخلی,پایگاه سوم شکاری شهید نوژه

پایگاه سوم شکاری پیش از جنگ تحمیلی نیز نقش مهمی در حراست ازتمامیت ارضی و مرزهای کشور داشته، و طول ۸ سال دفاع مقدس این پایگاه بیش از ۱۲۰۰۰ سورتی پرواز پشتیبانی هوایی و بیش از ۶۷۰۰ سورتی ماموریت برون مرزی انجام داده است.

فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه گفت: در کلیه زمینه‌های بازسازی، نوسازی، تعمیر و نگهداری و آموزش خلبانی در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه به خودکفایی رسیده‌ایم و هیچ یک از جنگنده‌های این پایگاه زمین گیر نیست.

به گزارش ایلنا، سرتیپ خلبان منصور ونک با بیان اینکه پایگاه سوم شکاری یکی از پایگاه‌های محوری و راهبردی نیروی هوایی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است،گفت: این پایگاه نقش مهمی در حراست از مرزهای غربی، جنوب غربی و شمال غربی بر عهده داشته و دارد.

وی افزود:در طول ۸ سال دفاع مقدس این پایگاه بیش از ۱۲۰۰۰ سورتی پرواز پشتیبانی هوایی و بیش از ۶۷۰۰ سورتی ماموریت برون مرزی انجام داده است.

فرمانده پایگاه شهید نوژه با اشاره به نقش پایگاه سوم در عملیات‌های مهم ۸ سال دفاع مقدس ادامه داد: عملیاتهای حمله به الولید (H۳)، اولین پاسخ (که با همکاری پایگاه شهید یاسینی انجام شد)، عملیات مرصاد و لغو کنفرانس غیر متعهد‌ها در بغداد از مهم‌ترین عملیات‌های این پایگاه بوده است.

وی افزود: پایگاه سوم شکاری پیش از جنگ تحمیلی نیز نقش مهمی در حراست ازتمامیت ارضی و مرزهای کشور داشته است و سرلشگر خلبان شهید نوژه و شهید عبدا... بشیر اسلامی قبل از حمله رژیم بعثی به کشور ودر سرکوب غائله کردستان به شهادت رسیده‌اند.

ونک خاطرنشان کرد:با بهره‌گیری از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس در کلیه زمینه‌های بازسازی، نوسازی، تعمیر و نگهداری به خودکفایی رسیده‌ایم و کلیه آموزش‌های خلبانی در این پایگاه انجام می‌شود.


فرمانده پایگاه سوم در پایان گفت: به برکت خون شهدا هیچ یک از جنگنده‌های شکاری این پایگاه زمین گیر نیست و همه در شرایط عملیاتی قرار دارند.

کد N478443

خواندنی از سراسر وب