ناحیه سلیمان بیک عراق بطور کامل از تروریستها پاکسازی شد

سلیمان بیک,پاکسازی

تهران - ایرنا - ˈاداره مبارزه با تروریسمˈ عراق روز دوشنبه اعلام کرد: ناحیه ˈسلیمان بیکˈ در منطقه ˈطوزخورماتوˈ در 90 کیلومتری شرق شهر ˈتکریتˈ مرکز استان ˈصلاح الدینˈ بطور کامل از وجود تروریستهای ˈداعشˈ پاکسازی شد.

ˈصباح نعمانˈ سخنگوی این اداره در گفت و گو با شبکه خبری ˈسومریه نیوزˈ گفت: نیروهای ویژه اداره مبارزه با تروریسم عراق امروز موفق به پاکسازی کامل سلیمان بیک از وجود تروریستها شدند.

نعمان افزود: این نیروها پرچم عراق را بر فراز ساختمان این ناحیه برافراشتند. حضور تروریستها در سلیمان بیک مانع بزرگی بر سر راه پاکسازی مناطق پیرامون ناحیه ˈآمرلیˈ بود.

نیروهای امنیتی عراق دیروز موفق شدند بخش هایی از ناحیه سلیمان بیک را از اشغال تروریستهای داعش خارج کنند و ˈوالیˈ خودخوانده گروهک تروریستی داعش و معاونش را در این ناحیه به هلاکت برسانند.

تروریستهای داعش 11 هفته پیش توانستند ناحیه سلیمان بیک را به اشغال خود درآورند.

بر اساس این گزارش، همچنین ارتش عراق از کشته شدن یک سرکرده دیگر گروهک تروریستی داعش در منطقه عملیاتی ˈالرصافهˈ در یک عملیات امنیتی خبر داد.

از سوی دیگر نیروهای ˈپیشمرگه کردˈ به همراه نیروهای مردمی توانستند شهرک ˈجدیدهˈ را از چنگال تروریستها باز پس بگیرند.

بر اساس این گزارش، ارتش عراق همچنین توانست روستای ˈینکجهˈ در استان صلاح الدین در شمال شرق بغداد را آزاد کند.

هیات سازمان ملل در عراق نیز اعلام کرد: دستکم 1420 نفر از شهروندان عراق در ماه اوت در نتیجه اقدامات خشونت آمیز و عملیات تروریستی جان خود را از دست دادند و در طی همین ماه در حدود 1370 نفر زخمی شدند.

خاورم ** 1487 **1651
کد N478369