فرمانده پایگاه شکاری شهید نوژه: در کلیه زمینه‌ها به خود کفایی رسیده‌ایم

امیر سرتیپ 2 خلبان منصور ونک گفت: در کلیه زمینه‌های بازسازی، نوسازی، تعمیر و نگهداری و آموزش خلبانی در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه به خودکفایی رسیده‌ایم و هیچ یک از جنگنده‌های این پایگاه زمین گیر نیست.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،امیر سرتیپ 2 خلبان منصور ونک فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه گفت: پایگاه سوم شکاری یکی از پایگاه های محوری و راهبردی نیروی هوایی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است و نقش مهمی را در حراست از مرزهای غربی، جنوب غربی و شمال غربی بر عهده داشته و دارد.

وی افزود: در طول 8 سال دفاع مقدس این پایگاه بیش از 12000 سورتی پرواز پشتیبانی هوایی و بیش از 6700 سورتی ماموریت برون مرزی انجام داده است.

فرمانده پایگاه شهید نوژه با اشاره به نقش پایگاه سوم در عملیات های مهم 8 سال دفاع مقدس ادامه داد: عملیاتهای حمله به الولید(H3)، اولین پاسخ( که با همکاری پایگاه شهید یاسینی انجام شد) ، عملیات مرصاد و لغو کنفرانس غیر متعهد ها در بغداد از مهمترین عملیات های این پایگاه بوده است.

وی افزود: پایگاه سوم شکاری پیش از جنگ تحمیلی نیز نقش مهمی در حراست از تمامیت ارضی و مرزهای کشور داشته است و سرلشگر خلبان شهید نوژه و شهید عبدا... بشیر اسلامی قبل از حمله رژیم بعثی به کشور ودر سرکوب غائله کردستان به شهادت رسیده اند.

امیر ونک خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تجربیات 8 سال دفاع مقدس در کلیه زمینه های بازسازی، نوسازی، تعمیر و نگهداری به خودکفایی رسیده ایم و کلیه آموزش های خلبانی در این پایگاه انجام می شود.

فرمانده پایگاه سوم در پایان گفت: به برکت خون شهدا هیچ یک از جنگنده‌های شکاری این پایگاه زمین‌گیر نیست و همه در شرایط عملیاتی قرار دارند.

انتهای پیام

کد N478261