عضو کمیسیون امنیت‌ملی مطرح کرد

فشار افکار عمومی اسرائیل، تأثیرگذارترین عامل تداوم آتش‌بس

اسراييل,غزه

یک عضو کمیسیون امینیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آتش‌بس اخیر اسرائیل و فلسطین گفت: تنها عاملی که می‌تواند باعث تداوم آتش‌بس شود فشار افکارعمومی مردم اسرائیل است.

سیدباقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در این ‌که صهیونیست‌ها قابل اطمینان نیستند و کرارا آتش‌بس را نقض کرده‌اند شکی نیست و تجربه ثابت کرده چندان نمی‌توان به صهیونیست‌ها اعتماد کرد.

او ادامه داد: از سوی دیگر فشار مردم اسرائیل و افکار عمومی آنها می‌تواند تأثیرگذار باشد که آتش‌بس به صورت جدی اجرا شود چرا که مردم اسرائیل نیز با توجه به موشک‌هایی که از سوی غزه پرتاب می‌شد چندان در امنیت نبودند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: تنها عاملی که می‌تواند باعث پابرجا ماندن آتش‌بس شود همین فشار افکار عمومی مردم اسرائیل است ولی به یقین می‌دانیم که هرقدر رژیم صهیونیستی جنگ را ادامه دهد به ضررش است.

حسینی با تأکید بر این‌که اسرائیل به افکار عمومی جهان و فشار رسانه‌ای علیه جنگ توجهی نخواهد کرد، گفت: آنها نه به این مسائل و نه به قوانین بین‌المللی پایبند نیستند و فقط منافع خود را در نظر می‌گیرند مگر این که از داخل اسرائیل مردم فشار بیاورند، اگر این اتفاق نیفتد خود اسرائیل ضرر خواهد کرد چون خیلی‌ها فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد و این مسأله کیان رژیم صهیونیستی را به خطر می‌اندازد.

او در مورد نقش جناح‌های تندرو اسرائیل در شکل‌گیری جنگ با فلسطین، عنوان کرد: موقعی که افکار عمومی بخواهد حرکتی را انجام دهد تندروها دیگر نمی توانند کاری کنند، تا به حال کار تندروها بود اما الان که افکار عمومی و عامه مردم وارد شده‌اند و شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که نارضایتی عمومی ایجاد می‌شود، اوضاع به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد چون این‌ها نمی‌خواهند نارضایتی عمومی ایجاد شود.

حسینی افزود: نارضایتی عمومی همانا و خروج مردم از اسرائیل همانا؛ چون آنها نیامده‌اند که کشته شوند، آنها آمده‌اند تا در ناز و نعمت و بهره‌برداری زندگی کنند، بنابراین اگر کوچک‌ترین احساس خطری کنند سعی می‌کنند از صحنه فرار کنند، اگر اجازه بدهند و از همین امروز رها کنند مطمئن باشید که تا یک هفته از تمام اسرائیل خارج می‌شوند به جز همان تندروها.

انتهای پیام

کد N477656