قرائتی در توصیه به استانداران:

برای نماز کار کنید/خیرین مسجدساز ساماندهی شوند

نماز,استانداري

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تبیین اهمیت واجبات و ترغیب مردم برای انجام آن‌ها گفت: در هر جایگاه و مسئولیتی که هستید برای نماز کار کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تبیین اهمیت واجبات و ترغیب مردم برای انجام آن‌ها گفت: در هر جایگاه و مسئولیتی که هستید برای نماز کار کنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در گردهمایی استانداران سراسر کشور تصریح کرد: من به دنبال کار مستحب نیستم بحث من بحث واجبات است مصوبه دولت هم لازم ندارد، شما که نفر اول استان‌ها هستید باید از خود بپرسید راجع به نماز چه کار کرده‌اید؛ وقتی که روایت داریم اگر نماز قبول شود کارهای دیگر هم قبول می‌شود.

وی افزود: من یک زمانی 22 کار واجب را که در کشور چندان به آن اهمیت داده نمی‌شد در نامه‌ای به مقام معظم رهبری ارائه دادم که یکی از آنها همین مساله نماز است.

قرائتی با بیان این‌که «95 درصد بچه‌های جبهه بچه‌های مسجد و نماز بوده‌اند» ادامه داد: من خودم دستخط امام (ره) را دیدم که نوشته بودند مصلی تهران را بزرگ و محکم بسازید اما بدون تزئینات اما آیا چنین شد؟

قرائتی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این‌که «هر کارمندی باید یک کتاب نماز بخواند» اضافه کرد: باید در هر منطقه‌ای یک مسجد شبانه روزی باشد. در بوستان‌ها حتما محلی برای نماز در نظر گرفته شود. به مسجدهای بین راهی اهمیت بیشتری داده شود. مسئولان ستاد اقامه نماز در استان‌های کشور مشاور استاندار باشند تا بتوانند دائما کار خود را گزارش بدهند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به اهمیت جوانگرایی در انتخاب ائمه جماعات و خادمان مساجد تاکید کرد و یادآور شد: خیرین مسجدساز را در استان‌ها سازماندهی و تقویت کنید. امسال 285 میلیارد تومان زکات جمع شده در حالی که فقط 5 درصد از مردم زکات می‌دهند. هر که هستیم و در هر جایگاهی که هستیم برای نماز و زکات کار کنیم.

انتهای پیام

کد N477612