نواز شریف به دنبال جلب حمایت پارلمان برای پایان بحران سیاسی در پاکستان

نخست‌وزیر پاکستان با هدف جلب حمایت‌ها از دولتش در مواجهه با بحران کنونی سیاسی در کشورش، خواستار برگزاری نشست مشترکی در روز سه شنبه با پارلمان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی نیشن، نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان پس از بازگشت از زادگاهش لاهور به اسلام آباد خواستار نشست عالی‌رتبه با همکاران کابینه خود در منزلش شد تا بحران سیاسی میان نیروهای پلیس و معترضان حزب تحریک انصاف پاکستان و حزب عوامی پاکستان را حل کند.

منابع آگاه در گفت‌وگو با نیشن اعلام کردند که در این نشست تصمیم گرفته شد تا نشست مشترکی با اعضای پارلمان برگزار شود تا سایر احزاب سیاسی نیز از دولت شریف اعلام حمایت کنند و بیانیه مشترک دیگری را در حمایت از دولت صادر کنند.

احتمالا طی این بیانیه استفاده از نیروهای امنیتی علیه معترضانی که قوانین را نقض کرده و وارد ساختمان‌های منطقه قرمز می‌شوند که نماد دموکراسی است، گنجانده می‌شود.

در نشستی که در منزل شریف برگزار شد شخصیت‌های سیاسی بسیاری از جمله رهبر اپوزیسیون در مجمع ملی و رهبر اپوزیسیون در سنا حضور داشتند.

این مقا‌م‌ها حمله معترضان ضد دولت را در حمله به پارلمان و تلاش برای حمله به منزل نخست وزیر پاکستان را محکوم کردند. آنها این حمله را "مغایر قانون اساسی و غیردموکراتیک" خواندند.

انتهای پیام

کد N477304