فراخوان رهبر حوثی‌ها برای ادامه تظاهرات علیه دولت یمن و اعلام نافرمانی مدنی

يمن

رهبر حوثی‌ها در یمن ضمن درخواست از مردم این کشور برای اعلام نافرمانی مدنی و برگزاری تظاهرات گسترده علیه دولت این کشور، گفت: من از تمامی گروه‌های سیاسی در یمن می‌خواهم تا نسبت به خواسته‌های مردم جدی‌تر عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، "عبدالملک حوثی"، رهبر حوثی‌ها در یمن در سخنانی اظهار داشت: ما جنبش و اقدامات خود را براساس طرحی هدفمند و عادلانه برای رسیدن به نتیجه‌ای مشخص آغاز کردیم، اما به جای این که خواسته‌هایمان محقق شود، سیاست غارتگری و گرسنه نگه داشتن مردم و تبدیل مردم ما به مردمی فقیر ادامه یافت و دولت شکست خورده یمن همچنان بر سر کار باقی مانده است. ما طرفدار حق و حقیقت هستیم و ما با دولتی فاسد مواجه شده‌ایم.

وی تصریح کرد: مردم ما نه به دلیل گمراهی و فریب بلکه به خاطر رنج‌ها و گرسنگی‌ها دست به اعتراضات زده‌اند. همگان در یمن حتی ثروتمندان خواهان کاهش قیمت سوخت و فرآورده‌های نفتی و پایان دادن به بحران اقتصادی هستند.

حوثی اظهار داشت: همگان در میدان‌های تحصن می‌دانند که جنبش امروز ما صرفا برای تحقق خواسته‌های گروه "انصار الله" نیست، بلکه برای عملی کردن خواسته‌های تمامی مردم یمن است. ما از جهانیان می‌خواهیم تا با چشمی غیر از چشم آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها یا اسرائیلی‌ها به جامعه و مردم ما نگاه کنند و از جهان عرب می‌خواهیم که با یمنی‌هایی که در کشور آن‌ها هستند، به خوبی رفتار کنند.

رهبر حوثی‌های یمن با بیان اینکه جنگ تبلیغاتی ابزاری است که فاسدان برای مقابله با خواسته‌های قانونی یمنی‌ها بر آن تکیه می‌کنند، از تمامی گروه‌های سیاسی خواست تا با خواسته‌های مردم یمن با جدیت بیشتری برخورد کنند.

وی گفت: از مردم یمن می‌خواهم تا برای اعتراضات و تحصن خود در مرحله سوم که آخرین مرحله نیز است، آماده شوند و امروز (دوشنبه) در میدان "التغییر" در صنعاء دست به تظاهراتی گسترده بزنند.

عبدالملک حوثی عنوان داشت: این اقدامات تا پایان هفته جاری ادامه خواهد یافت و من امیدوارم مردم یمن بدانند که اقدامات ما اقداماتی بسیار مهم خواهد بود.

به رغم درخواست‌های شورای امنیت برای پایان دادن به اعتراضات علیه دولت یمن، عبدالملک حوثی از تمامی طرفداران خود خواست تا برای تحقق خواسته‌هایشان دست به نافرمانی مدنی بزنند.

انتهای پیام

کد N477262