طرح دولت انگلیس برای ممنوع‌الورود کردن افراط‌گرایان

دولت انگلیس در حال بررسی طرح‌هایی است که می‌تواند شهروندان این کشور را که برای گروه‌های افراطی در عراق و سوریه می‌جنگند، برای مدتی ممنوع‌الورود کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با وجود این، بی‌.بی‌.سی گزارش داد که این افراد بر اساس طرح جدید دولت می‌توانند تابعیت انگلیسی خود را همچنان حفظ کنند.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، برای مقابله با خطراتی که از سوی تروریست‌های داعش انگلیس را تهدید می‌کند، طرح‌هایی را در نظر گرفته که هنوز در حال بررسی است. قرار است کامرون امروز (دوشنبه) این طرح را با نمایندگان پارلمان در میان بگذارد.

تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰۰ شهروند انگلیسی برای شرکت در جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه به این کشور رفته‌اند؛ گرچه به گفته مقامات انگلیسی شمار دقیق آن‌ها هنوز معلوم نشده است.

سرویس امنیت داخلی انگلیس (MI5) تجسس در مورد شهروندان انگلیسی را که در عملیات تروریستی در سوریه شرکت دارند، در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

به گفته یکی از رهبران پیشین حزب لیبرال دموکرات، ممانعت از ورود اتباع انگلیسی به این کشور احتمالا غیرقانونی به شمار خواهد آمد و ممکن است دادگاه‌های انگلیس چنین قوانینی را نپذیرند.

انتهای پیام

کد N477017