عناصر داعش با لباس مبدل از شمال تکریت عراق گریختند

داعش,فرار

تهران -ایرنا- پایگاه خبری سومریه نیوز به نقل از یک مقام آگاه در استان صلاح الدین عراق نوشت: عناصر وابسته به گروه تروریستی ˈداعشˈ در پی شکست مقابل نیروهای عراقی در شمال تکریت، با تغییر لباس فرم و تراشیدن ریش های خود، از این منطقه گریختند.

به گزارش ایرنا، سومریه نیوز افزود: درگیرهای روز یکشنبه در شمال تکریت خسارت های زیادی به عناصر تروریستی داعش وارد ساخت و باعث شد تا آنها با تغییر لباس و تراشیدن ریش های خود از مقابل نیروهای ارتش فرار کنند.

یک مقام امنیتی در استان صلاح الدین روز یکشنبه از درگیرهای شدید میان نیروهای امنیتی و افراد مسلحی که قصد اشغال پالایشگاه بیجی در شمال تکریت را داشتند، خبرداده بود.

روز یکشنبه همچنین درگیری هایی بین مردم و تروریست های داعش در شرق تکریت رخ داد.

از سوی دیگر والی داعش و معاون وی در ˈسلیمان بیکˈ نیز در جریان درگیری در شرق تکریت کشته به هلاکت رسیدند.

این در حالی است که ارتش عراق روزیکشنبه با آزاد کردن شهر امرلی در شمال عراق بیش از 15 هزار نفر از ساکنان این شهر را که از شیعیان ترکمانی هستند از محاصره 70 روزه نیروهای داعش خارج کرد.

به گزارش شبکه ˈالعراقیهˈ، ارتش عراق با مشارکت گسترده نیروهای داوطلب مردمی موفق شد در نبردی سخت وبا پشتیبانی موثر جنگنده های نیروی هوایی این کشورضمن شکستن محاصره منطقه «آمرلی» دهها نفر از نیروهای داعش را به هلاکت برساند.

ساکنان این شهر که در آستانه شکل گیری فاجعه انسانی ناشی از فقدان غذا و دارو بودند با مقاومت کم نظیر 70 روزه در برابر تروریستهای داعش از تصرف شهر توسط تروریستها جلوگیری کردند.

کاظم العیساوی یکی از فرماندهان حاضر در منطقه عملیاتی آمرلی دراین باره گفت:اکثر نیروهای تروریستی که آمرلی را محاصره کرده بودند از نیروهای بعثی صدامی هستند.

بر اساس این گزارش؛ نیروهای ارتش عراق با رفع محاصره امرلی با تصرف جاده های طوزخورماتو به امرلی وتامین جاده استراتژیک ارتباطی میان بغداد و کرکوک ارتباط شمال عراق را با پایتخت برقرار کردند.

تروریست های داعش از 9 ژوئن (19خرداد) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و تهدید به تجزیه این کشور کرده اند. این گروه در حملات خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.

**مترجمام**1480** 3404
کد N476940