سردرگمی نتانیاهو برای تامین هزینه های سرسام آور تهاجم نظامی به غزه

نتانیاهو,بودجه

تهران– ایرنا – کابینه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه برای بررسی درخواست ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر این رژیم در باره کاهش بودجه وزارتخانه ها به منظور تامین هزینه های سرسام آور تهاجم 50 روزه نظامی به نوار غزه، تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس اشغالی، افزون بر نتانیاهو، ˈموشه یعلونˈ و ˈیاییر لاپیدˈ وزیران جنگ و دارایی نیز خواستار کاهش 2 درصدی بودجه همه وزارتخانه ها به جز وزارت جنگ برای تامین 2 میلیارد شکل (معادل 561 میلیون دلار، 425 میلیون یورو) هستند.

بر اساس اسناد انتشار یافته از سوی دفتر کابینه رژیم صهیونیستی، پیش از تشکیل نشست هفتگی روز یکشنبه، بیشترین مقدار کاهش بودجه یعنی بالغ بر 480 میلیون شکل به وزارت آموزش تعلق این رژیم می گیرد.

همچنین از بودجه رفاه و خدمات اجتماعی، 62 میلیون و 600 هزار شکل و از بودجه امور بهداشتی، 43 میلیون شکل کاسته خواهد شد.

از بودجه دفتر نتانیاهو که مسوول سازمان های اطلاعاتی داخلی و خارجی، کمیسیون انرژی اتمی و چند سازمان دیگر است نیز مبلغ 33 میلیون شکل کاسته خواهد شد.

از بودجه وزارت امور خارجه که در سال جاری با اعتصاب دیپلمات های بلندپایه روبه رو شد، نیز باید 11 میلیون و 900 هزار شکل کاسته شود.

این در حالیست که اصل بودجه 2014 این رژیم به صورت ریاضتی تنظیم شده بود.

ابتدا قرار بود میلغ 3 میلیارد شکل از بودجه وزارت جنگ نیز کاسته شود، اما در پی مخالفت و مشاوره های یعلون، 2 میلیارد و 750 میلیارد شکل از این مبلغ به بودجه این وزارتخانه بازگردانده شد.

نتانیاهو در این نشست ابراز امیدواری کرده که آتش بسی که از روز سه شنبه هفته پیش شروع شده، ادامه یابد.

در تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه، بیش از 2 هزار و 100 فلسطینی شهید و هزاران تن زخمی و آواره شدند.

خاورم**1486** 1010
کد N476815