مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب:

ایران به ثبات و امنیت منطقه توجه بسیاری دارد

دیدار با وزیر خارجه فنلاند

تهران- ایرنا- مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: جمهوری اسلامی ایران به ثبات و امنیت منطقه توجه بسیار دارد و با دقت تحولات منطقه را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه در دیدار با آرکی تیومیویا وزیرخارجه فنلاند و هیات همراه که در محل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شد با اشاره به مسائل منطقه ای مانند عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان و اوکراین همکاری در جهت حل و فصل بحران ها و مقابله با تروریسم و افراطی گری را مبتنی بر منافع مشترک طرفین دانست.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک در ادامه درخصوص برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: این برنامه در چارچوب موافقت نامه ان پی تی دنبال می شود و موانعی وجود دارد که باید برطرف شود و این به حسن نیت اعضای 1+5 برمی گردد.

ولایتی افزود: باید تاکید کنم که این حق ما است که از انرژی هسته ای به صورت صلح آمیز بهره برداری کنیم.

وی ادامه داد: فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: ما به دنبال زمینه های جدیدی برای همکاری در زمینه های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی هستیم.

وزیر امور خارجه فنلاند نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از سفر به ایران و دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان نسبت به بهبودی روابط دوجانبه با توجه به وجود منافع مشترک در زمینه ایجاد صلح و ثبات در منطقه و مقابله با افراطی گرایی و نیز ظرفیت های تجاری و فرهنگی دو کشور ابراز امیدواری کرد.

آرکی تیومیویا همچنین در ادامه با اشاره به محدودیت مبادلات تجاری فنلاند با ایران ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک،حجم مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد.

سیام(3)**9254**م.ب**1856
کد N476760