وزیر دادگستری خبر داد

تمدید قانون ارتقای سلامت اداری

وزير دادگستري

وزیر دادگستری در جلسه کارگروه تخصصی مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، از تمدید قانون ارتقای سلامت اداری خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صبح امروز جلسه کارگروه تخصصی مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد با حضور وزیر دادگستری، رییس کل دادگستری استان تهران و نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عضو این کارگروه برگزار شد.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در این جلسه ضمن تبریک هفته دولت و نیز بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، عزم دولت در مبارزه با فساد را جدی عنوان کرد و افزود: اگر عزم و اهتمام مبارزه با فساد در درون دستگاه‌ها وجود داشته باشد، امید موفقیت زیاد خواهد بود.

وزیر دادگستری اظهار کرد: آیین نامه تشکیل و شرح وظایف این شورا به تازگی از سوی دولت به تصویب رسیده و به دستگاه‌ها ابلاغ شده است؛ این کنوانسیون تقریبا تمامی ابعاد مبارزه با فساد را در برگرفته و از ابتدا نیز گام‌های بلندی برداشته است.

* تمدید قانون ارتقای سلامت اداری

پورمحمدی در این جلسه با اعلام این مطلب که مدت قانون ارتقای سلامت اداری در شرف اتمام می باشد، گفت: دولت تقاضای تمدید آن برای سه سال دیگر را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

وی افزود: دولت مصوبه‌ای را گذرانده است که بر اساس آن وزارت دادگستری، مسئول بازنگری قانون ارتقای سلامت اداری تعیین شده و در این رابطه مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد مرجع مناسبی برای این بازنگری است.

وزیر دادگستری ادامه داد: بازنگری در فضای عمومی مبارزه با فساد و سلامت اداری یکی از وظایف این شوراست که می بایست با جدیت پیگیری شود و به دلیل وجود عزم جدی در بدنه دولت در مبارزه با فساد، موظفیم ساز و کار آن را مهیا کنیم.

انتهای پیام

کد N476715