انگلیس به کشورهای کمک رسان به آمرلی پیوست

عراق,امرلی

لندن – ایرنا- دولت انگلیس روز یکشنبه ضمن نگران کننده خواندن وضعیت انسانی در شمال عراق گفت که بریتانیا به صف کشورهای کمک کننده به مردم ˈآمرلیˈ پیوسته است.

به گزارش ایرنا، ˈجاستین گرینیگˈ وزیر توسعه بین الملل انگلیس گفت که نیروهای هوایی این کشور شنبه شب بیش از 11 تن مواد غذایی و آب برفراز شهر آمرلی که ده ها هزار تن از ساکنانش در دو ماه اخیر در محاصره گروه تروریستی داعش قرار داشته اند، پرتاب کرده است.

وی در همین حال گفت: شرایط انسانی صدها هزار تن از مردم در شمال عراق به دلیل تهدیدات گروه تروریستی داعش عمیقا نگران کننده است.

وزیر توسعه بین الملل انگلیس افزود: با توجه به شرایط یاد شده، دولت انگلیس همچنان به حمایت های امدادی اش به مردم گیر افتاده در شمال عراق ادامه خواهد داد.

وی اضافه کرد: اقدام نیروی هوایی انگلیس برای پرتاب کمک های امدادی بر فراز شهر آمرلی همزمان با اقدام مشابه نیروهای هوایی استرالیا و آمریکا صورت گرفت.

این مقام انگلیسی با اشاره به اعزام یک گروه هشت نفری از وزارت توسعه بین الملل بریتانیا به شهر اربیل به منظور آنچه آن را تسهیل در ارایه کمک های امدادی به مردم شمال عراق خواند، گفت که تاکنون لندن 23 میلیون پوند کمک های امدادی در اختیار آوارگان عراقی قرار داده است.

گزارش های روز یکشنبه منابع انگلیسی حاکی از شکسته شدن محاصره شهر 15 هزار نفری آمرلی در شمال شرق عراق که از حدود دو ماه پیش در محاصره نیروهای تروریستی داعش بوده، می باشد.

اروپام **5** 1552** 1337
کد N476668