نظر شما درباره این عکس چیست؟ / کاترین مارگارت اشتون

کاترین اشتون,مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا

با پایان یافتن دوران مسئولیت، کاترین مارگارت اشتون در پست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روزهایی که نام او با ایران گره خورده بود هم به پایان می رسد.

رهبران اروپا در نشست خود در بروکسل فدریکا موگرینی را برای 5 سال آینده به عنوان جانشین کاترین اشتون در سمت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتخاب کردند. فدریکا موگرینی 41 ساله متولد شهر رم است. او دکترای رشته علوم سیاسی از دانشگاه لاساپینزای رم را در فلسفه سیاسی و با موضوع پایان‌نامه "رابطه بین دین و سیاست در اسلام" گرفت. وی عضو "بنیاد آمریکا- ایتالیا" که مقر آن رم است بوده است و سابقه عضویت در برخی اندیشکده‌های مطالعاتی آلمانی و آمریکایی را نیز دارد. شوهر موگرینی ماتئو ربسانی است و دو دختر دارد. ربسانی مشاور "والتر ولترونی" شهردار اسبق رم و رهبر پیشین حزب دموکرات است
اشتون فردا در کسوت کمیسر سیاست خارجی اتحادیه اروپا و رئیس گروه 5+1 احتمالا آخرین دیدارش را با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در بروکسل دارد.
کاترین مارگارت اشتون متولد ۲۰ مارس ۱۹۵۶ در انگلستان متولد شد. خانواده وی از قشر کارگر و معدنچیان ذغال سنگ شمال انگلیس هستند.اشتون اولین عضو از خانواده‌اش بود که به دانشگاه رفت. او با مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی در سال ۱۹۷۷ از کالج بدفورد لندن، فارغ التحصیل شد.
لقب بارونس را را زمانی گرفت که از طرف "تونی بل"، نخست وزیر سابق انگلستان در سال ۱۹۹۹ به عضویت مجلس اعیان درآمد.
او در سال ۲۰۰۹ به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی انتخاب شد.
وی در حال حاضر در میان سیاستمداران جهان به صورت رسمی یکی از بیشترین حقوق‌های جهان را می‌گیرد و حتی قرار است پس از سال ۲۰۱۴ که دوره ریاستش تمام می شود، تا سه سال پرداخت حقوقش ادامه داشته باشد که در مجموع سه سال حدود ۴۰۰ هزار پوند یا حدود ۶۱۴ هزار دلار می شود. اشتون اکنون رقمی حدود ۳۷۳ هزار دلار یا ماهانه ۳۱ هزار دلار حقوق می‌گیرد.
کاترین اشتون ۲۵ سال پیش با "پیتر کلنر" روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی ازدواج کرد که در حال حاضر وی مدیر یک وب سایت نظرسنجی معروف در انگلیس است. آنها دو فرزند به نام های رابرت پیتر و ربکا کلر دارند.

نظر شما درباره کاترین اشتون که در 5 سال اخیر مسئول مذاکرات هسته ای با ایران بوده است چیست؟

نظرات خود را می توانید در قسمت کامنت ثبت فرمایید.

/2727

 

 

کد N476633