| 200347

دولت جدید عراق هفته آینده تشكیل می‌شود

سیاسی

یك نماینده عضو فراکسیون «ائتلاف اصلاح ملی» در پارلمان عراق گفت که مذاکرات برای تشکیل دولت جدید شكست نخورده و العبادی هفته آینده دولت خود را تشکیل می‌دهد.

یك نماینده پارلمان عراق اعلام كرد كه «حیدر العبادی» نخست‌وزیر مکلف این كشور هفته آینده دولت جدید را تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «توفیق الکعبی» نماینده عضو فراکسیون «ائتلاف اصلاح ملی» در پارلمان عراق گفت که مذاکرات برای تشکیل دولت جدید شكست نخورده و العبادی هفته آینده دولت خود را تشکیل می‌دهد.

الکعبی افزود که آنچه روز گذشته در نشست فراکسیون «ائتلاف ملی» و فراکسیون «اتحاد نیروهای عراقی» رخ داد، فروپاشی مذاكرات برای تشکیل دولت نبود بلکه اختلاف در دیدگاه‌ها بود.

این نماینده پارلمان عراق تصریح كرد که همه فراکسیون‌های سیاسی بر سر تشکیل دولت آینده و موفقیت آن اتفاق‌نظر دارند.

الکعبی تاکید کرد که نخست‌وزیر مکلف عراق نام برخی از کاندیداهای فراکسیون‌های سیاسی برای به عهده گرفتن مسئولیت وزراتخانه‌های مختلف را دریافت کرده و طی دو روز آینده نیز نام کاندیداهای باقی‌مانده را تحویل می‌گیرد.

وی در ادامه گفت که العبادی هفته آینده و پیش از پایان مهلت قانونی، دولت خود را تشکیل می‌دهد.

روز گذشته «خالد المفرجی» یکی از نمایندگان عضو فراکسیون ائتلاف نیروهای عراقی اعلام کرده بود که مذاکرات با ائتلاف ملی درباره برنامه دولت با شكست رو‌به‌رو شده است.

«هیثم الجبوری» یکی از نمایندگان عضو ائتلاف ملی نیز با رد فروپاشی مذاکرات برای تشکیل دولت آینده گفت که آنچه در نشست روز گذشته رخ داد، شكست مذاکرات نبود بلکه اختلاف در دیدگاه بود.

الجبوری تاکید کرد که مواضع برخی نمایندگان عضو ائتلاف ملی درباره شكست مذاکرات، دیدگاه ائتلاف ملی نیست.

کد N476219