نشست وضعیت سیاه‌پوستان آمریکا،نگاه موشکافانه به حوادث فرگوسن

یک پژوهشگر مسائل آمریکا: مشکل سیاه‌پوستان نبود رهبر است

یک پژوهشگر مسائل آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که با وجود حضور باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور سیاه‌پوست آمریکا چرا اتفاقاتی مانند حادثه فرگوسن علیه سیاه‌پوستان رخ می‌دهد، گفت: این مساله ربطی به رنگ پوست نداشته بلکه بستگی به تفکر دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، مرضیه هاشمی پژوهشگر مسائل آمریکا صبح امروز یک شنبه در نشست وضعیت سیاه پوستان آمریکا ، نگاه موشکافانه به حوادث فرگوسن گفت: سفید پوستان آمریکایی هنوز فکر می‌کنند که سیاه پوستان از آنها پایین‌تر هستند در حالی که سیاه پوستان به زحمت توانستند آمریکا را بسازند اما هیچ سودی از آن نبردند. این در حالی است که یهودیان به دلیل جنگ جهانی دوم از دولت‌های اروپایی بخصوص آلمان غرامت دریافت می‌کنند. اما درخواست غرامت از سوی سیاه پوستان برای ماجرا‌های برده داری در گذشته رد می‌شود.

وی با بیان این که اگرچه مقامات آمریکایی می‌گویند که نژاد پرستی تمام شده است اما مشخص است که نژادپرستی تمام نشده و اتفاق رخ داده برای مایکل براون جوان سیاه پوستی که کشته شد اتفاق غیرعادی نیست گفت: در آمریکا هیچ کس نمی‌تواند در امور پلیس دخالت کند.

این پژوهشگر مسائل آمریکا که خود نیز سیاه پوست است، گفت: در آمریکا در اعتراضاتی مانند جنبش وال استریت یا فرگوسن پلیس نفوذ کرده و به هر نوع ممکن سرکوب می‌کنند.

وی با بیان این که تصاویر ارائه شده از سیاه پوستان در جهان تصویری منفی است و سفید پوستان می‌خواهند با نشان دادن چنین تصاویر و فیلم‌هایی مردم جهان را شستشوی مغزی دهند و آنها را خشن نشان دهند، گفت: چنانکه اکنون این کار را برای ایران انجام می‌دهند و ایرانی را به عنوان یک مسلمان خشن نشان می دهند.

هاشمی درباره‌ی آینده‌ی حوادث فرگوسن گفت: هنوز هیچ چیزی برای آن پلیسی که این عمل را انجام داده است اتفاق نیفتاده است. مشکل اصلی نبود رهبر است. اگر سیاه پوستان وحدت نداشته باشند دستیابی به نتیجه کار پیچیده‌ای است.

انتهای پیام

کد N476160