در گفتگو با مهر مطرح شد:

انتقاد از عدم همراهی زنگنه و چیت چیان با وزارت راه برای اتمام پروژه های مسکن مهر/ سئوالات نمایندگان به جریان می افتد

مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم همراهی وزارتخانه های نفت، نیرو، کشور و آموزش و پرورش با وزارت راه برای اجرای پروژه های مسکن مهر گفت: اگر در راستای لبیک گویی به فرمایشات رهبری انقلاب در موضوع مسکن مهر حرکت جدی از دولت مشاهده شود این فرصت به دولت داده خواهد شد تا عقب ماندگی های خود را جبران کند وگرنه فرمایشات رهبری موجب تشدید مطالبات نمایندگان خواهد شد و سئوالات نمایندگان در این خصوص با جدیت بیشتری در صحن علنی مجلس دنبال می شود.

مهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد مسکن مهر گفت: یکی از موضوعاتی که ما از ابتدای دولت جدید پیگیر آن بودیم و به صورت شفاهی، کتبی و حضوری به مسئولان در مورد آن تذکر دادیم موضوع مسکن مهر بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع مسکن مهر از مطالبات جدی مردم است به همین دلیل رهبری در دیدار با هیات دولت آن را به عنوان دغدغه ای مهم مطرح کردند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور و وزرای مرتبط با مسکن مهر مرتبا در این موضوع مورد سئوال قرار گرفته اند گفت: رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به دفعات در پاسخ به مطالبات نمایندگان اعلام کرده اند تعهدات دولت در مورد مسکن مهر به قوت خود باقی است و پیگیری می شود.

رئیس کمیسیون عمران تاکید کرد: برخی وزارت خانه ها از جمله وزارت نفت، نیرو، کشور و آموزش و پروش که به نوعی با مسکن مهر مربوط می شدند از فرصت تغییر دولت استفاده کرده و تعهدات خود را در قبال پروژه های مسکن مهر یا ملغی کردند و یا با تاخیر مواجه کردند.

هاشمی اظهار داشت: دولت قبل وزیر راه و شهرسازی را محور اجرای پروژه های مسکن مهر قرار داده بود و بقیه وزارتخانه ها باید به این وزارت خانه پاسخ می دادند اما در دولت جدید وزارتخانه های دیگر در مورد تعهدات خود به پروژه های مسکن مهر به وزارت راه پاسخگو نیستند اسما وزارت راه متولی این کار است اما در اصل این گونه نیست.

وی با بیان اینکه این اقدامات انگیزه های کار را کاهش داده است گفت: حتی با فرض تحویل واحد های مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی به دلیلی عدم اجرای تعهدات سایر وزارتخانه ها امکان بهره برداری از این پروژه ها وجود ندارد.

نماینده مردم تهران با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در تامین منابع مسکن مهر گفت: بانک مرکزی در تامین منابع پروژه های مسکن مهر تعلل دارد و این امر موجب تاخیر در اجرای پروژه ها شده است که این امر هم موجب افزایش هزینه های پیمانکاران برای پروزه های مسکن مهر شده است که متاسفانه وزارت راه و شهرسازی خواستار تامین این مابه التفاوت از سوی مردم است در حالی که در قرار دادی که مردم  امضا کرده اند چنین تعهدی نداده اند. این مشکلات ادامه پروژه های مسکن مهر را دچار بحران کرده است.

رئیس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه آخوندی باید پاسخگوی تاخیر در اجرای پروزه های مسکن مهر باشد گفت: مجلس همواره دولت را در اجرای پروژه های مسکن مهر مورد پشتیبانی قرار داده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در اجرای پروزه های مسکن مهر وزارت راه به صورت جدی پای کار بیاید و هم دولت متعهد و پاسخگو باشد و گفت: با توجه به تاکیدات رهبری انقلاب باید این عظم در دولت برای اجرا و تحویل پروژه های مسکن مهر هر چه سریع تر شکل بگیرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه وزات راه تعهد داده است که تا پایان سال 94 تمام پروژه های مسکن مهر به بهره برداری برسند گفت: از نظر مجلس این فرصت زمان زیادی برای تحویل پروژه های مسکن مهر است.

وی تاکید کرد: سئوالات زیادی از وزیر راه و مسئولان اجرایی کشور در کمیسیون عمران در حال بررسی است و در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار دارد،که اگر در راستای لبیک گویی به فرمایشات رهبری انقلاب در موضوع مسکن مهر حرکت جدی از دولت مشاهده شود این فرصت به دولت داده خواهد شد تا عقب ماندگی های خود را جبران کند وگرنه فرمایشات رهبری موجب تشدید مطالبات نمایندگان خواهد شد و سئوالات نمایندگان در این خصوص با جدیت بیشتری در صحن علنی مجلس دنبال می شود.