ترک همدانی خبر داد

احضار وزیر سابق نفت در پی شکایت درباره توزیع بنزین‌های آلوده

وزير نفت,بنزين,دادسراي عمومي و انقلاب,پرونده

یکی از وکلای شاکی در پرونده شکایت از وزیر سابق نفت در رابطه با توزیع بنزین‌های آلوده گفت که بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت، وزیر سابق نفت را برای پاسخگویی در این زمینه احضار کرده است.

مصطفی ترک‌همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: از آنجا که دلایلی مبنی بر بیماری‌زا بودن بنزین‌های تولیدی پتروشیمی به‌دست آمده است، بازپرس پرونده وزیر سابق نفت را در این زمینه احضار کرده است.

پیش از این ترک‌همدانی به ایسنا گفته بود که پیرو شکایت از وزیر سابق نفت به دلیل توزیع بنزین‌های سمی و آلوده در زمان وزارتش، 21 خرداد ماه بازپرس شعبه دادسرای کارکنان دولت، مسئولان ادارات حقوقی وزارت بهداشت و محیط زیست را برای پاسخگویی و ارائه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی احضار کرد ولی متاسفانه به رغم گذشت یک ماه از احضار قبلی و ابلاغ آن به وزارت بهداشت و محیط زیست، تاکنون نمایندگان حقوقی این دو سازمان دلایل و پاسخ خود را در ارتباط با این پرونده ارائه نکرده‌اند.

سه وکیل دادگستری (حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) در 11 خردادماه سال جاری با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارائه مستنداتی از وزیر سابق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N475780