در کنفرانس خبری با وزیر خارجه فنلاند

ظریف: تحریم های آمریکا برای راضی‌کردن گرو‌ه‌های فشار داخل این کشور است

ايران,آمريكا,تحريم,محمدجواد ظريف

محمدجواد ظریف با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم‌ها بیشتر برای راضی کردن گروه‌های فشاری است که در داخل آمریکا با هرگونه توافقی مخالفند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،وزیر خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای فنلاندی خود گفت: در برخی موارد استفاده از برخی ملاحظات فنی در چارچوب برنامه اقدام مشترک از سوی آمریکا دیده می‌شود. اما اگر قرار باشد چنین روشی از سوی آنها استفاده شود برای ایران هم این امکان وجود دارد با توجه به برخی ملاحظات فنی اقدام متقابل داشته باش، اما ما علاقمند به چنین کاری نیستیم و نمی‌خواهیم در راستای خواست تندروها عمل کنیم.

وی افزود: ایران در مذاکرات جدی است و تمام مردم ایران برای رسیدن به راه‌حل تفاهم دارند. البته دیدگاه‌های مختلف در ایران وجود دارد اما هیچ گروه فشاری نیست که نخواهد ما به راه‌حل برسیم چرا که کسی به دنبال جنگ‌طلبی در ایران نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر این‌که مردم ایران به دنبال درگیری نیستند، بار دیگر یادآور شد: چنانچه رفتار آمریکایی‌ها برای استفاده از تهدید و زور تحت تأثیر تحریم ادامه یابد، ما هم اقدامات فنی را در چارچوب توافق صورت می‌دهیم که خوشایند آنها نیست.

وی گفت: ما تا الان خویشتنداری کرده‌ایم اما اگر ببینیم این روند ادامه دارد اقدام متقابل انجام می‌دهیم.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N475625