یک فعال قرآنی: باور کنیم قرآن نجات‌بخش و بیمه‌گر جامعه است

قرآن کريم

یک فعال قرآنی گفت: ما باید به این باور برسیم که قرآن نجات‌بخش است و عمل‌ به دستورات آن جامعه را بیمه می‌کند.

یک فعال قرآنی گفت: ما باید به این باور برسیم که قرآن نجات‌بخش است و عمل‌ به دستورات آن جامعه را بیمه می‌کند.

عزت‌الله گوشه‌ای به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، گفت: اگر آموزه‌های قرآن در جامعه عملی می‌شد امروز شاهد بسیاری از آسیب‌های اخلاقی، انحرافات اجتماعی و جرایم مختلف در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... نبودیم.

وی بیان کرد: به میزانی که دین‌داری افراد بیشتر باشد به‌ همان اندازه از آمار جرم و جنایت، کاسته می‌شود.

گوشه‌ای با بیان این‌که «نقش مؤسسات قرآنی در سالم‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان مهم است» ادامه داد: با توجه به تهاجم روزافزون فرهنگی دشمن، ضرورت غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و آگاهی‌بخشی به نوجوانان امری اجتناب‌ناپذیر است.

این فعال قرآنی اضافه کرد: مؤسسات قرآنی محل مناسبی برای سالم‌سازی زمان فراغت جوانان محسوب می‌شوند، ولی به‌علت کمبود اعتبارات و مشکلات مادی و همچنین نداشتن مکان ثابت در ارائه برنامه‌های جذاب و متنوعی که متناسب با علایق کودکان و نوجوانان باشد با محدودیت مواجه‌اند.

گوشه‌ای ادامه داد: از طرفی خود مربیان قرآنی مؤسسات هم از درآمد بالایی برخوردار نیستند چون هیچ‌گونه حمایتی از جانب دولت نمی‌شوند، به‌ همین دلیل بسیاری از افراد در این اوضاع نه‌چندان مطلوب اقتصادی ترجیح می‌دهند به شغلی روی‌ آورند که از پس هزینه‌های خانواده خود برآیند.

وی معتقد است آراسته بودن قاریان و حافظان به اخلاق قرآنی نقش مهمی در جذب افراد به‌ویژه قشر جوان به حوزه فعالیت‌های قرآنی دارد.

وی گفت: عملکرد فعالان قرآنی زیر ذره‌بین مردم است، به‌طوری‌که عموم مردم از قاریان و حافظان قرآنی انتظار بیشتری دارند و گناه و معصیت از جانب آن‌ها را برنمی‌تابند، پس اگر الگوهای قرآنی اخلاق و رفتارشان با مبانی دینی مغایرت داشته باشد، موجب دلزدگی و فاصله گرفتن بسیاری از افراد از دین و دیانت خواهند شد.

گوشه‌ای گفت: کسی که به عرصه فعالیت‌های قرآنی ورود پیدا می‌کند، مسئولیت و رسالت سنگین‌تری در جامعه به‌عهده دارد، کسی که نماز نمی‌خواند نباید ادعا کند که قاری قرآن است.

انتهای پیام

کد N475420