نخست‌وزیر عراق درصدد تشکیل "ارتش جایگزین" برای مقابله با داعش

عراق

یکی از رهبران ائتلاف اتحاد ملی عراق اعلام کرد که نخست وزیر این کشور در تلاش است تا "ارتش جایگزین" را در تمامی استان های عراق برای مقابله با گروه داعش تشکیل دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صادق محنه، یکی از رهبران ائتلاف اتحاد ملی در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق رویکرد و دیدگاه خود درباره پرونده امنیتی و به ویژه چالش های تروریستی در برخی استا‌ن‌های شمالی عراق را اعلام کرده و رویکرد وی شامل تشکیل "ارتش جایگزین" در تمامی استان‌های عراق است تا بتواند شهر ها را از تروریست‌های " گروه دولت اسلامی" ( داعش ) پاکسازی کرده و ثبات و امنیت را حفظ کند و مانع از نقض‌های امنیتی شود.

وی گفت: ارتش سازمان یافته بر اساس رویکرد و دیدگاه العبادی متشکل از داوطلبان و برخی قبایل عراقی است که با اعضای داعش مقابله کنند. همچنین این ارتش جدا از نیروهای ارتش و پلیس عراق است و در هر استان از ساکنان همان استان تشکیل می شود.

سلیم شوقی، معاون ائتلاف "المواطن" که یکی از شاخه ‌های ائتلاف اتحاد ملی است پیشتر اعلام کرده بود که العبادی در آغاز ماه آتی میلادی اسامی وزرای دولت خود را اعلام می کند.

انتهای پیام

کد N475393