رئیس جدید شورای اروپا: نمی‌توانم اتحادیه اروپا بدون انگلیس را تصور کنم

نخست‌وزیر لهستان که به عنوان رئیس آتی شورای اروپا معرفی شده گفت، نمی‌تواند این سازمان را بدون انگلیس تصور کند و متعهد شد تا هر اقدام ممکنی را برای برآورده کردن خواسته‌های لندن در زمینه اصلاحات انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "دونالد تاسک" رئیس جدید شورای اروپا با اشاره به افزایش مخالفت‌های پیوستن به اروپا در انگلیس گفت: هیچ آدم منطقی نمی‌تواند اتحادیه اروپا را بدون انگلیس تصور کند. من نیز به شخصه نمی‌توانم چنین تصوری داشته باشم.

تاسک درست پس از آنکه 28 رهبراتحادیه اروپا رسما وی را به عنوان رئیس شورای اروپا از دسامبر سال جاری میلادی منصوب کردند، در کنفرانسی خبری گفت: مطمئنم که اتحادیه اروپا در آینده کوچکتر نمی شود. من درباره این مسائل با دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس مذاکره کرده‌ام و مطمئنم که زمینه مشترکی پیدا خواهد شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا و خودم به شخصه به تمامی نگرانی‌های ابراز شده از سوی انگلیس رسیدگی خواهیم کرد. مطمئنم که با یک چارچوب منطقی می توانیم به یک توافق نامه دست یابیم.

کامرون در چند روز گذشته پس از یک مکالمه تلفنی با دونالد تاسک از انتصاب وی به عنوان رئیس شورای اروپا حمایت کرد چرا که وی را به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌بیند.

انتهای پیام

کد N475308