محمود زهار: حماس باید از مشکلات داخلی کشورهای عربی دور باشد

حماس

یکی از رهبران جنبش حماس با بیان اینکه دولت تکنوکرات فلسطین دولتی همیشگی نیست،‌ گفت: روابط جنبش حماس باید با تمامی کشورها و به ویژه کشورهایی که به حل بحران در نوار غزه کمک کرده‌اند،‌ خوب باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمود زهار، یکی از رهبران جنبش حماس خواهان روابط بسیار خوب این جنبش با کشورهای عربی و به ویژه کشورهایی شد که به حل بحران در نوار غزه کمک کردند.

وی گفت:‌ جنبش حماس باید از مداخله در مشکلات داخلی کشورهای عربی خودداری کرده و از این مشکلات دور باشد.

زهار افزود: به عقیده من دولت تکنوکرات فلسطین دولتی همیشگی و پا برجا نیست اما طرفی وجود دارد که خواهان این مساله است. دولت تکنوکرات مکلف به برگزاری انتخابات است.

همچنین نواف موسوی، نماینده فراکسیون " وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان بر لزوم وحدت ملی میان گروه های مقاومت فلسطین و روابط بسیار خوب میان مقاومت در لبنان و فلسطین تأکید کرد.

اخیراً‌ منابع فلسطینی اعلام کردند که محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دوره آتی طرحی را ارائه خواهد کرد که احتمالاً‌ در شورای امنیت مطرح شده و شامل محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی باشد.

بر اساس این طرح، فرصت زمانی مشخصی به آمریکایی ها داده می شود تا مرزهای کشور آتی فلسطین مشخص شده و این کشور توسط اسرائیل به رسمیت شناخته شود.

بر اساس این طرح طرف‌های اسرائیل و فلسطین مذاکرات را آغاز می کنند و در صورتی که اسرائیل با این طرح مخالفت کند، رهبران فلسطینی به شورای امنیت رفته و ممکن است اسرائیل را محاکمه کنند.

انتهای پیام

کد N475298