نواز شریف بحران سیاسی در پاکستان را "طوفانی کوچک" خواند

نخست‌وزیر پاکستان بحران سیاسی ناشی از تظاهرات اعتراضی با هدف متزلزل کردن دولتش را رد کرده و آن را "طوفانی کوچک" خواند که به زودی پایان می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران تن از حامیان "عمران خان" یکی از رهبران مخالفان و حامیان روحانی مخالف دولت اسلام آباد، "طاهر القدری" از 15 اوت سال جاری میلادی با هدف براندازی دولت نواز شریف نخست وزیر این کشور در مقابل پارلمان پاکستان تجمع کردند.

نواز شریف در لاهور واقع در شرق پاکستان به خبرنگاران گفت: این تنها یک طوفان بسیار کوچک است که طی چند روز آینده پایان می‌یابد.

وی ادامه داد: تحصن‌کنندگان باعث تضعیف اقتصاد پاکستان شدند اما ما می‌دانیم که این مسئله به زودی پایان می‌یابد و معترضان که حامیان دو اپوزیسیون کشور هستند صحنه را ترک می‌کنند.

بیش از یک هفته است که اقدامات دولت اسلام آباد برای انجام مذاکره با این دو مخالف دولتی برای پایان دادن به بن بست سیاسی موجود در کشور ناکام مانده و عمران خان تنها زمانی این مذاکره را می‌پذیرد که شریف از سمتش استعفا دهد. با این حال نواز شریف اعلام کرده که تمامی درخواست‌ها از جانب این دو رهبر اپوزیسیون پذیرفته شده است.

وی با اشاره به یک کمیسیون قضایی مسئول بررسی ادعاهای این دو رهبر اپوزیسیون ادامه داد: ما پیشتر تمامی درخواست‌های این دو نفر را شامل اصلاحات انتخاباتی و ایجاد یک کمیسیون پذیرفته‌ایم.

نخست‌وزیر پاکستان ادامه داد: یافته‌های این کمیسیون به زودی علنی می‌شود و توسط دولت پاکستان نیز پذیرفته خواهد شد اما عمران خان بار دیگر روز شنبه این مسئله را رد کرد و تاکید کرد که نخست وزیر پاکستان باید از سمتش استعفا دهد.

انتهای پیام

کد N475145