فولادگر: توسعه کشور بدون رقابت، پایدار نخواهد بود

پست,پست بانک ایران

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: سالانه متوسط 12 نامه در ایران پست می‌شود که این آمار در اصفهان پایین‌تر است، اما در دنیا 600 نامه در سال پست می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، حمیدرضا فولادگر اظهار کرد: بحث اساسنامه پست موضوع مهم مجلس است که دولت چند سال پیش لایحه‌ای برای تشکیل سازمان دولتی پست ارایه کرد که با اصلاحاتی تصویب شد، البته این بحث در کمیسیون صنایع و کمیسیون اصل 44 به طور مشترک پیش می‌رود تا زودتر این بحث به نتیجه برسد، چرا که بحث پست و حوزه‌های جدید آن نه تنها به عنصر اصلی ICT تبدیل شده بلکه درآمدزا نیز است.

وی با بیان اینکه حوزه پست مالی را تبدیل به پست بانک کردیم که امروز می‌بینیم به عنوان بانک عادی فعالیت می‌کند، گفت: پست مالی، پست لجستیک و پست مستقیم منابع درآمدی هستند و امیدوارم توسعه انجام گیرد تا با اقتصادی و تجاری‌سازی آن زمینه واگذاری این بخش‌ها فراهم شود، در این اساسنامه می‌خواهیم سازمان پست را به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی برای کارهای حاکمیتی نگه داریم و بقیه کارها قابل واگذاری شود.

فولادگر با بیان اینکه سرانه پست در کشور پایین است، افزود: متوسط 12 نامه در سال در ایران پست می‌شود که این آمار در اصفهان پایین‌تر است البته در دنیا 600 نامه در سال می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حوزه پست با پیگیری موضوع اساسنامه امیدوارم این بخش توسعه یابد، تصریح کرد: در سیاست کلی و چشم انداز برای رسیدن به نقشه اول منطقه در سه بعد علمی، فناوری و اقتصاد هیچ راهی جز توسعه زیرساخت‌ها نداریم که بسترهای آن زیر ساخت‌های IT است.

فولادگر با اشاره به بحث اصل 44، افزود: در گذشته برای سیم کارت دائم 500 هزار تومان باید پول پرداخت می‌کردیم که این مبلغ در بازار آزاد به دو میلیون تومان نیز رسید، اما امروز می‌توان با چند هزار تومان سیم کارت اعتباری و با 100 هزار تومان سیم کارت دائمی خرید؛ در پست نیز باید همین گونه شود چرا که توسعه‌ کشور بدون رقابت، پایدار و همه جانبه نخواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دو سال پیش در آستانه انحلال وزارت ارتباطات پیش رفتیم که رییس جمهور وقت دستور داد وزیر راه سرپرست وزارت خانه شود که در آن موقعیت در کمیسیون صنایع متن دو فوریتی نوشتیم که با همین دوفوریتی و اصلاح ماده 53 قانون برنامه پنجم توانستیم از انحلال این وزارت خانه جلوگیری کنیم.

فولادگر با اشاره به طرح دو فوریتی با عنوان ادغام شورای عالی فناوری ارتباطات در شورای عالی مجازی، اضافه کرد: مجلس به این دو فوریتی رای نداد چرا که هم این کار، کار مهمی است و هم اینکه دو فوریتی نیست و با یک اصلاح قانون می‌توان هم پوشانی‌ها را دفع کرد.

وی ادامه داد: فعالیت شورای عالی فناوری ارتباطات اجرایی است، اما شورای عالی مجازی سیاست‌های کلان نظام در حوزه فضای مجازی است.

فولاد گر خطاب به وزیر ارتباطات افزود: امیدوارم بحث کریدور IT اصفهان را دنبال کنید و همچنین بحث آب اصفهان نیز پیگیری شود؛ متاسفانه دیدیم وقتی برنامه 90 ورزشی تنها 2 دقیقه از خشکی زاینده رود گزارشی تهیه کرده بود با اعتراض نمایندگان مجلس همراه شد و باید بگویم به جایی رسیده‌ایم که نمی‌توانیم مظلومیت‌مان را برسانیم.

انتهای پیام

کد N475125

خواندنی از سراسر وب