در دیدار با رئیس پارلمان عراق؛

عمار حکیم: تشکیل دولت اولین گام برای حل اختلافات سیاسی است

عراق

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تصریح کرد: در مرحله کنونی در عراق همگان باید با گروه داعش مقابله کرده و گروه های سیاسی باید به تشکیل دولت سرعت ببخشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المسله، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق تأکید کرد:‌ مرحله کنونی در عراق مرحله بسیار مهم و حساس است و باید همگان در این مرحله برای مقابله با گروه "دولت اسلامی" (داعش) که به کشتار عراقی‌های بی‌گناه می‌پردازد با هم متحد شده و با این گروه مقابله کنند.

وی همچنین از تمامی فراکسیون‌های سیاسی خواست تا نامزدهای خود را هر چه سریعتر برای تشکیل دولت جدید و استفاده از حمایت بین المللی معرفی کنند.

حکیم همچنین خواهان توافق بر سر تشکیل دولتی توافقی کارآمد شد که بتواند با تروریسم مقابله کند.

وی گفت: توافق بر سر تشکیل دولت آتی اولین گام برای حل کردن اختلافات و رفتن به سمت آینده‌ای سرشار از تفاهم است و تشکیل دولت عراق که همگان با آن توافق کنند از حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی گسترده‌ای برخوردار خواهد شد.

در همین راستا سلیم جبوری ضمن قدردانی از سفارشات و پیشنهادات مرجعیت دینی عراق این سفارشات را حکیمانه خواند.

وی ضمن اعلام مخالفت خود با تشکیل دولتی که تنها شامل یک طرف باشد خواهان تشکیل دولتی قدرتمند شد که همگان در آن مشارکت داشته باشند.

جبوری همچنین تأکید کرد: احیای دادگاه فدرال در راس اولویت‌های پارلمان قرار دارد و کمیته‌های موقتی برای بررسی این هدف تشکیل شده است. همچنین مساله آوارگان یکی دیگر از اولویت‌های پارلمان است و کمیته‌های تحقیقی برای بررسی جنایت‌ها و کشتارهایی که علیه مردم عراق صورت گرفته، تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N475100