۰
سرلشکر صفوی عنوان کرد:

باید کشوری آباد و به دور از هرگونه ناهنجاری بسازیم

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: با این سرزمین غنی و تنوع وسیع اقلیمی و همچنین منابع معدنی و غیر معدنی همراه با ملت هوشمند، نجیب و صبور با یک فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله باید کشوری آباد و به دور از هرگونه ناهنجاری بسازیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، سردار سرلشکر سید "یحیی رحیم صفوی" شامگاه شنبه در مراسم پاسداشت شهیدان رجایی و باهنر و یادواره شهدای دولت در حسینیه ثارالله کرمان گفت: ما با شهیدان عهد و پیمانی بسته ایم که باید تا آخر به آن وفادار بمانیم و آن چیزی جز توجه به ارزش های امام، مردم و ولایت فقیه نیست.

وی ادامه داد: استان کرمان که دارای بیش از شش هزار و 700 شهید و 12 هزار جانباز است افتخار بزرگی برای شما محسوب می شود.

رحیم صفوی با اشاره به شخصیت شهیدان باهنر و رجائی بیان کرد: این دو شهید اسوه‌ای حسنه‌ از نظر اندیشه، تفکر، اخلاق، مدیریت و جهت گیری انقلابی برای همه دولتمردان هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: شهید باهنر از یک اندیشه راهبردی و جهان بینی اسلامی خاصی برخوردار بود و در تبیین کتابهای دوره دبیرستان پیش از انقلاب و با حضورش در دانشگاه اندیشه های انقلاب را بیان می کرد.

صفوی شهید رجائی را انسان کم نظیر و خداجو دانست و گفت: وی عاشق و شیدای امام (ره) بود. روح بلند شهید رجائی در قالب جسم کوچکش آرامش نداشت.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه پاسداری از آرمانهای الهی، افتخار بزرگی برای شهید رجائی بود تصریح کرد: وی هرگز چشم به پست و مقام نداشت، بارها به دیدنش رفتم سادگی در لباس، رفتار و غذا خوردنش حیرت آور بود، ظهر که ناهار آورند به بنده گفت من قبل از نماز، غذا نخواهم خورد و اگر غیر این موضوع اتفاق افتد فردای آن روز را روزه خواهم گرفت.

وی بیان کرد: شهید رجائی تصمیم گیری های مهمی را انجام می داد و انسانی بسیار فکور، کم حرف و انقلابی بود و به راستی که در جامعه ما، مدیران نظام‌های اداری باید از چنین شخصیت هایی الگو بگیرند.

وی افزود: یکی از بزرگترین و ارزشمندترین ظرفیت های کشور ما وضعیت جغرافیایی ، نیروی انسانی و جمعیت است.

رحیم صفوی ادامه داد: با این سرزمین غنی و تنوع وسیع اقلیمی و همچنین منابع معدنی و غیر معدنی همراه با ملت هوشمند ، نجیب و صبور با یک فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله باید کشوری آباد و به دور از هرگونه ناهنجاری بسازیم.

وی افزود: مدیران باید از تمام ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی، دامی ، خدمات فنی و مهندسی در راستای کارآمدی نظام استفاده کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، رشد علمی را از تاکیدات رهبر کبیر انقلاب دانست و گفت: در حال حاضر با رشد علمی موجود و زیربناهای علمی مانند دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و ... دیگر از کشورها نه تنها عقب نمانده ایم بلکه پیشرفت بهتری را حاصل کرده ایم.

رحیم صفوی افزود: کشور ایران با توجه به داشتن بیش از چهار میلیون دانشجو و 70 هزار نفر عضو هیات علمی از دیگر کشورهای پیرامون بسیار پیشرفته تر است .

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: استان کرمان با صدور بیش از 110 مرکز علمی و 770 هزار دانشجو پشتوانه علمی خوبی برای دستگاه های اجرایی هستند.

وی ادامه داد: باید بدانیم با توجه به تغییراتی که می توانیم انجام دهیم و سرمایه عظیمی که داریم، سالانه باید برای یک میلیون نفر ایجاد اشتغال کنیم.

رحیم صفوی بحران کم آبی را از دیگر دغدغه های مقام معظم رهبری دانست و گفت: متاسفانه ملت ما ملتی مصرفی هستند و بحران کم آبی را جدی نمی گیرند.

وی با بیان اینکه 90 درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که این استفاده بسیار غیر عقلانی است، اظهار کرد: دولت باید با استفاده از دستگاه های نوین تحت فشار کنترل آب را در دست بگیرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: تا سه سال آینده شش میلیارد دلار برای مهار آب های مرزی استفاده خواهد شد اما باید بدانیم که سالیانه 10 میلیارد و 200 میلیون متر مکعب آب از کشور خارج می‌شود.

رحیم صفوی ادامه داد: اگر بتوانیم همین آبهای برون مرزی را مهار کنیم دیگر مشکلی در زمینه کمبود آب نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: باید بتوانیم از انرژی خورشیدی برای تامین نیروهای برق و گرمایش زمین استفاده کنیم.

رحیم صفوی گفت: پس از گذشت 35 سال از انقلاب هم اکنون باید با داشتن رهبری قدرتمند و دلسوز، کشور را در مسیر آبادانی بیش از پیش به جلو ببریم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: استان کرمان 18 برابر کشور لبنان است پس باید از ظرفیت‌های این استان به نحو احسن استفاده کنید.

وی استان کرمان را دارای 266 معدن عنوان کرد و گفت: این استان به بهشت معادن معروف است پس نباید بگذاریم منابع عظیم کرمان دفع شود .

رحیم صفوی گفت: با انسجام و وحدت ملی می توانیم در تبیین راهبردها و برنامه ریزی منسجم بسیاری از برنامه های مد نظر را عملیاتی کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: 80 درصد از برنامه ها در اختیار دولت است پس ما هستیم که باید کشور را به پیشرفت برسانیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.