شیرین هانتر در گفتگو با مهر:

جاسوسی پهپاد اسرائیلی با تبانی یکی از همسایگان ایران

ایران در جهان

پروفسور "شیرین طهماسب هانتر" استاد دانشگاه جرج تاون آمریکا معتقد است که اقدام پهپاد اسرائیلی در تجاوز به خاک ایران با تبانی یکی از همسایگان ایران صورت گرفته و هدف کشاندن آمریکا به مداخله نظامی با ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، یک پرنده کوچک رادار گریز رژیم صهیونیستی که پیشرفته ترین فناوری پنهان کاری و نامرئی بودن و رادارگریز بودن در تمام اجزای آن به کار گرفته شده بود با سطح مقطع راداری بسیار کوچک به محض ورود و عبور از مرز این پرنده در رصد و رهگیری سیستم هوایی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و منهدم شد.

دکتر شیرین طهماسب هانتر استاد دانشگاه جرج تاون آمریکا در خصوص معنای اقدام اسرائیل در بحبوجه مذاکرات ایران و 1+5 به خبرنگار مهر گفت: تجاوز پهپاد اسرائیلی به درون خاک ایران نشان می دهد که حداقل برخی از اسرائیلی ها از آرزوی مواجهه نظامی بین ایران و آمریکا صرف نظر نکرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: اسرائیل خیلی علاقمند است که با تحریک ایران بتواند شرایط و موقعیتی را ایجاد کند که باعث دخالت نظامی آمریکا علیه ایران شود.

طهماسب هانتر در خصوص تأثیر اقدام اسرائیل در جاسوسی از تأسیسات هسته ای نطنز بر مذاکرات ایران و 1+5 و اینکه آیا این اقدام اسرائیل مستقلانه بوده تصریح کرد: معتقد هستم که اسرائیل این اقدام را مستقل از آمریکا و با تبانی یکی از همسایگان ایران انجام داده است.

وی در پایان تأکید کرد: نکته مهم این است که ایران با این اقدام تحریک نشده است و بازیچه دست اسرائیل قرار نگرفته است.