لبنان در مورد سربریده شدن یک سرباز خود توسط داعش تحقیق می کند

داعش,ارتش

تهران - ایرنا - یک سخنگوی نظامی ارتش لبنان روز شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت : ارتش درحال تحقیق درمورد عکس ها وتصاویر ویدئویی مربوط به سربریده شدن یک سرباز لبنانی توسط گروه داعش است .

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازبیروت، هواداران داعش ویدئویی منتشر کردند که سر بریده شدن مردی با چشمان بسته در لباس نظامی را نشان می داد و این مرد به عنوان یکی از 19 سربازی معرفی شد که در تاریخ دوم اوت در شرق لبنان توسط تروریست های این گروه ربوده شدند.

یک سخنگوی نظامی لبنان بی آنکه موثق بودن یا نبودن این ویدئو را تایید کند افزود :ˈ ما در حال تحقیق هستیم . ˈ

این قربانی که توسط هواداران داعش علی السید معرفی شده است در ویدئو روی زمین نشسته بود و سه مرد مسلح ومردان نقابدار در اطراف وی بودند.

وقتی که یکی از سه مرد مسلح اعلام کرد که این مرد باید کشته شود وی پیش از اینکه درمیان فریادهای ˈ خلافت اسلامی ˈ سر بریده شود ، به طور محسوسی وحشت زده بود.

یک مرد مسلح ادعا می کند که مرگ وی به تلافی عملکرد ارتش لبنان ˈ تحت فرمان های ˈ جنبش حزب الله لبنان صورت گرفته که درحال جنگ درکنار نیروهای دولتی سوریه علیه شورشیان وبه اصطلاح جهادی هاست .

حامیان خلافت اسلامی اعلام شده ازسوی تروریست ها داعش در شبکه اجتماعی توییتر نوشتند : نخستین گردن زده شدن یک سرباز لبنانی توسط شیرمردان خلافت اسلامی .ˈ

سه گروه مسلح ازجمله داعش وجبهه النصره شاخه القاعده درسوریه از آغاز ماه 19 سرباز و 15 پلیس لبنانی را به اسارت گرفته اند.

این مردان درجریان درگیری بین نیروهای امنیتی و به اصطلاح جهادی های داعش در منطقه عرسال در نزدیکی مرز سوریه ربوده شدند.

دراین درگیری ، بیست سرباز وده ها جهادی و16غیر نظامی کشته شدند.

مترجمام 1403/1859
کد N474872