در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر؛

جهانگیری: ایران از سرمایه گذاری شرکتهای قطر استقبال می کند

قطر

تهران- ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ایران کشوری امن، بزرگ و محل مناسبی برای سرمایه گذاری است گفت: جمهوری اسلامی ایران از سرمایه گذاری شرکت ها و بخش خصوصی قطر استقبال می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصرشنبه در دیدار ˈحصاء الجابرˈ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر، با اشاره به مشترکات دو کشور تصریح کرد: ایران و قطر تاثیرگذاری فراوانی در جهان اسلام دارند و می توانند در پیشبرد اهداف مشترک،همکاری سازنده ای داشته باشند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به مشکلات پیش روی جهان اسلام و گروه هایی که به نام اسلام دست به خشونت زده و چهره نادرستی از اسلام به نمایش می گذارند تاکید کرد:کشورهای اسلامی می توانند با گسترش همکاریهای فیمابین، این مشکلات را از پیش روی مسلمانان جهان بردارند.

جهانگیری همچنین با بیان اینکه ایران و قطر در یکسال گذشته روابط رو به رشدی داشته اند خاطرنشان کرد: تهران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات و گسترش همکاری ها با قطر ندارد.

وی فناوری اطلاعات را یکی از زمینه های مهم همکاری میان دو کشور خواند و افزود: دولت ایران از توافقات صورت گرفته میان وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات دو کشور به طور کامل حمایت می کند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به پیشرفتها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف تصریح کرد:ایران برای تداوم این پیشرفتها آماده تبادل دانش و تجربیات با دوستان قطری خود است.

جهانگیری میزبانی جام جهانی را فرصتی مناسبی برای معرفی پیشرفتهای قطر به جهانیان دانست و افزود: ایران آمادگی دارد در تمامی بخشها از جمله توسعه زیرساختها و صدور خدمات فنی مهندسی به قطر کمک کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر نیز در این دیدار روابط دو کشور را مستحکم خواند و با اشاره به پیوندهای دینی میان دو کشور گفت: ایران و قطر از زمینه های فراوانی برای توسعه همکاریهای مشترک برخوردارند.

ˈحصاء الجابرˈ با اشاره به پیشرفتها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف افزود: افتخار می کنم که یک کشور مسلمان به این حد از رشد و توسعه دست یافته و لازم است پیشرفتهای ایران از انعکاس بیشتری در رسانه های جهان برخوردار باشد.

وی اسلام را دینی با گذشت و رحمانی توصیف کرد و افزود:اسلام دینی صلح آمیز است و باید به درستی به جهانیان معرفی شود.

سیام*9254**1856
کد N474771