تخت روانچی: تحریم ها غیرعادلانه و ظالمانه است

نشست 92

تهران-ایرنا-معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه با بیان اینکه تحریم های بین المللی به ویژه تحریم های آمریکا غیرعادلانه و ظالمانه است گفت: عملکرد دوگانه آمریکایی ها به هیچ وجه قابل قبول نیست.

به گزارش ایرنا،« مجید تخت روانچی» در واکنش به اقدام روز گذشته امریکایی ها مبنی بر اعمال تحریم های جدید علیه افراد و شرکت های ایرانی اظهار داشت: ما پیش از این بسیار به صراحت نظرمان را درباره این گونه اقدامات اعلام کرده و در جلسات خصوصی و عمومی انتقادهای شدیدی از مواضع و اقدامات امریکایی ها در این باره داشته ایم.

وی در گفت و گو با سیمای جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه این اقدام امریکایی ها کاملا مردود است، افزود: نمی شود از یک سو ادعا کنند که می خواهند با حسن نیت وارد مذاکره شوند و مذاکرات را پیش ببرند و از طرفی به چنین اهرم هایی متوسل شوند که از دید ما نه فقط مردود، بلکه اصولا ناکارآمد است.

معاون وزیر امور خارجه گفت: از دید ما تحریم های بین المللی به ویژه تحریم های امریکا غیرعادلانه و ظالمانه است و مردم ما نیز تحت تأثیر چنین اقداماتی قرار نمی گیرند.

تخت روانچی تصریح کرد: عملکرد دوگانه امریکایی ها به هیچ وجه قابل قبول نیست که از یک طرف ادعای علاقه و حل قضیه کنند و از طرفی به چنین اقداماتی متوسل شوند که از دید ما و حتی از دید خیلی از کشورها مردود و عملاً مخالف ادعایی است که در مذاکرات مطرح می کنند.

به گزارش ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته (جمعه) لیست افراد و شرکت های ایرانی تحت تحریم را بروز رسانی کرده و اسامی جدیدی را به این لیست افزود.

وزارت خزانه داری آمریکا این افراد و شرکت ها را به دلیل نقض تحریم های ایران و یا ارتباط با شرکت ها، نهادها، و افرادی که تحت تحریم های ضد ایرانی قرار دارند به لیست تحریم ها افزوده است.

سیام**9173**1415
کد N474636