الشرق الاوسط خبر داد:

طرح 3 مرحله ابومازن برای تشکیل کشور مستقل فلسطین

آفریقا و خاورمیانه

روزنامه الشرق الاوسط از طرح سه مرحله ای رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای تشکیل کشور مستقل فلسطین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، منابع آگاه فلسطین اعلام کردند که ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای دستیابی به کشور مستقل فلسطین یک طرح سه مرحله ای ارائه کرده است.

بنا بر اعلام این منابع، این طرح با توافق جنبش حماس آماده شده است و در راس اولویت های کاری پس از جنگ اخیر غزه قرار دارد. به موجب مرحله نخست این طرح، آمریکا مدت زمان چهار ماهه ای را تعیین می کند تا در خلال آن مرزهای کشور فلسطین ترسیم شود و رژیم صهیونیستی آن را به رسمیت بشناسد.

این منابع افزودند: اگر طرفین این مسئله را پذیرفتند مذاکرات فوری و دارای سقف زمانی آغاز خواهد شد و در آن از اسرائیل خواسته می شود نقشه ای را که در آن شامل مرزها است ارائه کند. در صورتی که اسرائیل این مسئله را نپذیرد رهبری فلسطین با حمایت های عربی به شورای امنیت متوسل خواهد شد تا اسرائیل را طی یک مدت زمانی مشخص از سرزمین فلسطین اخراج کند.

مرحله سوم زمانی آغاز می شود که درخواست اخراج اسرائیل از مرزهای فلسطین با شکست مواجه شود، در این صورت و در این مرحله رهبری فلسطین برای محاکمه سران رژیم صهیونیستی به تمامی سازمان های بین المللی از جمله دادگاه جنایی متوسل خواهد شد.