نماینده مجلس پاکستان: مذاکره و تحریم دو مقوله متضاد هستند

هسته ای,تحریم

اسلام آباد – ایرنا- نماینده مجلس پاکستان، ادامه رویکرد ناعادلانه آمریکا مبنی بر تحریم ایران را نقض تعهدات واشنگتن نسبت به مذاکرات 1+5 با تهران دانست و گفت: مذاکره و تحریم دو مقوله متضاد هستند و نمی توانند یکجا جمع شوند.

در شرایطی که روند مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 شامل آمریکا ادامه دارد و تاکنون هم به دلیل حسن نیت تهران، نتایج مثبتی به همراه داشته است، روز گذشته (جمعه) وزارت خزانه داری آمریکا، هشت شخصیت به همراه 20 شرکت و موسسه مالی ازجمله شش نفتکش ایرانی را به بهانه نقض تحریمهای هسته ای در فهرست سیاه قرار داد.

«کامل علی آقا» نماینده حزب مسلم لیگ (قائد اعظم) پاکستان در مجلس سنا در باره این اقدام آمریکا به خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: اتخاذ تحریمهای جدید علیه ایران به ویژه در شرایطی که نهادهای بین المللی ذیربط، بر صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ایران و نبود انحراف در آن اذعان دارند، غیرقابل توجیه و ناعادلانه است.

این نماینده سنای پاکستان گفت: اکنون بعد از سالها تحقیق و بازرسی، مشخص شد که فعالیتهای هسته ای ایران در مسیر صلح آمیز قرار دارد و تاکنون هیچ نشانه ای خلاف آن، یافت نشد. بنابراین برنامه هسته ای ایران صرفا بهانه ای برای تحت فشار گذاشتن این کشور قرار گرفته است.

این عضو ارشد حزب مسلم لیک (قائد اعظم) افزود: آمریکا با ابزار قرار دادن تحریم برای تحت فشار قرار دادن ایران، در واقع مرتکب نقض حقوق بشر می شود چرا که این تحریمها در نهایت بر زندگی مردم ایران تاثیر می گذارد.

این شخصیت سیاسی پاکستان که بسیاری از رسانه ها و شبکه های خبر این کشور درباره مسایل بین المللی از نظرات و تحلیلهای کارشناسی وی استفاده می کنند، گفت: دنیا باید به توانمندیهای ایران در عرصه های گوناگون ازجمله فناوری صلح آمیز هسته ای احترام بگذارد و باید حق این کشور را برای فعالیت در این زمینه محترم بشمارد.

کامل علی آقا اظهار داشت: ایران همواره بر گفت و گو با غرب برای حل موضوع هسته ای تاکید کرده و تحریم کشوری که تمایل به گفت و گو برای حل مسایل و رفع ابهامها دارد، منطقی و عادلانه نیست.

آساق*3*272**1723**1577
کد N474308