پادشاه عربستان : تروریستها طی دو ماه به اروپا و آمریکا خواهند رسید

آفریقا و خاورمیانه

پادشاه عربستان در اظهاراتی تامل برانگیز هشدار داد که تروریسم تا یک ماه دیگر به اروپا و پس از دو ماه آینده به آمریکا منتقل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  خبرگزاری عربستان، ملک عبدالله از سفیران 36 کشور عربی و اسلامی و غیر اسلامی که شب گذشته در کاخ اختصاصی اش در جده با آنها دیدار کرد، خواست پیام شفافی وی را به رهبرانش منتقل کنند که این پیام حاوی هشدار وی درباره گسترش تروریسم و حمایت از مرکز بین المللی مبارزه با تروریسم است که عربستان با اهدای 100 میلیون دلار از آن حمایت کرده است.

شاه عربستان، تروریسم را شرارتی توصیف کرد که باید با قدرت، عقل و سرعت با آن مقابله کرد.

ملک عبدالله از سربریدن انسانها انتقاد کرد و گفت تروریستها، از انسانیت بویی نبرده اند.وی به سفیران خارجی گفت شما تروریستها را در حالی که به سربریدن و حلق آویز کردن انسانها دست می زنند، مشاهده کرده اید.

پادشاه سعودی با هشدار درباره سهل انگاری در برخورد با تروریسم از کشورهای جهان خواست از مرکز مبارزه با تروریسم حمایت کنند.

وی خطاب به سفرای کشورهای عربی و اسلامی و کشورهایی که از آنها به عنوان دوست یاد کرده، این گونه سخن گفته است :" برادران عزیز سفیرم، سلام و درود دوستان شما، ملت عربستان بر شما باد، دوستان ما، از شما می خواهم که این پیام را به رهبرانتان برسانید، اینکه بر شما در این برهه زمانی، تروریسم پوشیده نیست و باید با این شرارت، با قدرت، عقل و سرعت برخورد کرد.از دوستان سفیرم می خواهم، این امانت را حرف به حرف به رهبرانشان منتقل کنند.تروریستها به سربریدن می پردازند، آیا این اقدامات، قساوت، سنگدلی و بر خلاف فرموده های خداوند نیست؟ خداوند گفته است اگر یک نفر در جهان کشته شود، گویی تمام دنیا کشته شده اند، اگر در برخورد با تروریستها کوتاهی شود، من مطمئن هستم که آنها تا یک ماه دیگر به اروپا و پس از دو ماه به آمریکا خواهند رسید

پادشاه عربستان، پس از این سخنان، استوارنامه 36 سفیر از جمله حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفیران انگلیس، اتریش، هلند، فلسطین، تونس، بوسنی، ترکیه، قزاقستان، میانمار، کومور را دریافت کرد.