پرداخت غرامت 427 هزار دلاری نیروگاه فوکوشیما

فوکوشیما

دادگاهی در فوکوشیما ژاپن، شرکت برق توکیو مالک نیروگاه فوکوشیما را به پرداخت غرامت 427 هزار دلاری محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از رویترز ، میکو واتانابه، یک مهندس ژاپنی مدعی است که شرکت برق توکیو (تپکو) ، مالک نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما عامل اصلی مرگ همسرش بوده است.

چندماه پس از رخ دادن حادثه‌ نیروگاه فوکوشیما و نشت مواد رادیواکتیو از این نیروگاه هاماکو، زن 58 ساله ژاپنی پس از خوردن مقدار بسیار زیادی نفت، اقدام به خودسوزی کرد.

در سونامی که در سال 2011 درمنطقه فوکوشیما ژاپن رخ داد بخشی از سیل وارد 4 نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما شد که خرابی پمپ‌های سردکن راکتور این نیروگاه و گدازش آن باعث نشت مواد رادیواکتیو به بیرون شد که حدود 150 هزار نفر از مردم این منطقه را مجبور به مهاجرت کرد.

میکو واتانابه در شکایش علیه شرکت برق تپکو،‌ مالک نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما،‌ مدعی شده است که همسرش به علت مهاجرت از محل زندگی اش به علت نشت مواد رادیواکتیو که باعث به وجود آمدن افسردگی شدید در همسرش شده بود اقدام به خودکشی کرده است.

دادگاه فوکوشیما شرکت برق تپکو را به پرداخت غرامت 427 هزار دلاری به میکو واتانابه ملزم کرده است همچنین این دادگاه اعلام کرده است که کسانی که شکایتی علیه شرکت برق تپکو دارند می توانند شکایت خود را در این دادگاه پیگیری کنند.

شرکت برق تپکو در بیانیه ای در این باره اعلام کرده است " از همه مردم ، به خصوص مردم فوکوشیما که حادثه نیروگاه فوکوشیما باعث به وجود آمدن هرگونه خسارت و ناراحتی برای آنها شده است پوزش می طلبیم و در این راستا حاضر به پرداخت همه خسارت ها هستیم."

واتانابه پس از دریافت غرامت تعیین شده از شرکت برق توکیو،‌در گفتگو با رویترز اعلام کرد: از حکم صادره و نحوه اجرای آن کاملاً‌ راضی ام و اطمینان دارم که همسرم نیز از آن راضی خواهد بود.

انتهای پیام

کد N474159