معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

همه مردم بچه‌های محله امام رضا(ع) هستند

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع ,دهه كرامت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذاری مسئولیت‌ها در حوزه فرهنگ به اهل آن را یکی از مهمترین گام‌ها در بخش فرهنگ دانست و گفت: در مجموعه وزارت‌خانه از کسانی استفاده شده که در این حوزه سال‌ها فعالیت کرده و از تخصص لازم برخوردار هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی جنتی در آئین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری پویانمایی رضوی گلستان، افزود: در استان‌ها نیز این سیاست دنبال شده به گونه‌ای که هریک از مسئولین از بدنه ارشاد و با توجه به سابقه فعالیتشان در حوزه مورد نظر انتصاب شدند.

وی در توضیح فضای فرهنگی در کشور گفت: فضای فرهنگی برای فعالیت نویسندگان، روزنامه نگاران و همه هنرمندان در رشته‌های مختلف ایجاد شده است.

وی ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ قرآنی در کشور، گفت: برای گسترش فرهنگ قرآنی قدم‌های خوبی برداشته شده است؛ مجامع قرآنی مورد حمایت جدی قرار گرفتند از این رو آثار خوب قرآنی منتشر می‌شود.

وی با اعلام این نکته که سیاست دولت تدبیر و امید بر پایه اعتدال قرار گرفته و همه جناح‌ها را در بخش فرهنگ حمایت می‌کند، افزود: با تمام جناح‌های سیاسی اعم از اصولگرا، میانه رو و اصلاح طلب کار می‌کنیم و معتقدیم تفاوت قائل شدن در این بخش برای کشور سم است.

جنتی خاطرنشان کرد: ما باید فارغ از قطب‌های سیاسی حرکت کنیم و به شایسته سالاری توجه داشته باشیم؛ هر فردی که دارای توانمندی است و می‌تواند به توسعه فرهنگ در جامعه کمک کند مشروط بر اینکه معتقد به نظام و انقلاب اسلامی باشد، در این دولت به کار گرفته می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در حوزه رسانه‌ها نیز به این اصول پایبندیم، افزود: اگر درخواستی مبنی بر اخذ مجوز نشریه، خبرگزاری و یا سایت خبری را هر فردی از هر جناحی داشته باشد مشروط بر تخصصش، بدون توجه به وابستگی سیاسی، مجوز داده می‌شود.

وی ضمن تاکید بر ایجاد زیر ساخت‌ها در حوزه مطبوعات، گفت: به جای پرداخت نقدی یارانه به صاحبان نشریه و استفاده آنها در بخشی از اقتصاد مطبوعات بهتر است مکانی به نام خانه مطبوعات برای گردهم آوردن این قشر و تبادل نظر آنها مهیا شود که به یقین در پیشرفت رسانه‌ها بسیار تاثیرگذار است.

وی از تشکیل نظام اتحادیه صنفی خبر داد و افزود: تلاشمان بر این است تا لایحه‌ای که به مجلس درباره ابن موضوع می‌رود بسیار جامع و کامل باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قانون مطبوعات نیز قرار است اصلاح شود، ادامه داد: در حال حاضر تذکرات برای رسانه شفاهی و کتبی است که پس از آن حکم توقیف داده می‌شود درحالی که می‌توان دهها اقدام دیگر انجام داد که توقیف آخرین مرحله آن است.

وی در توضیح معافیت مالیاتی در بخش فرهنگ، گفت: ناشران، اصحاب رسانه، سینما و هنرمندان از پرداخت مالیات معاف هستند؛ در گذشته قانون گفته بود که اصحاب فرهنگ معاف هستند اما باید اظهار نامه بدهند درحالی که بسیاری انجام نداده و جریمه شدند در این بخش به اهالی فرهنگ تا قبل از سال 90 بخشودگی خورده که پس از آن باید اظهار نامه را تسلیم دارایی کنند.

وی هشت منطقه در کشور را جزء مناطق محروم به لحاظ فرهنگی اعلام کرد و گفت: نشریاتی که در این مناطق چاپ می‌شوند یارانه بیشتری دریافت خواهند کرد. ضمن اینکه نشریاتی که در حوزه دین، دفاع مقدس، اخلاق و فرایض دینی قلم می‌زنند نیز از یارانه بیشتری برخوردار خواهند شد.

جنتی اظهار کرد: آنچه که به نشریات در قالب یارانه پرداخت می‌شود کاملا روشن و شفاف در سایت وزارتخانه موجود است و برای سایر افراد در این حوزه قابل مشاهده است.

وی ضمن تاکید بر مقوله اقتصاد و فرهنگ، گفت: در طول این مدت با استفاده از مشاوران اقتصادی قدم‌های خوبی را در این حوزه برداشته‌ایم زیرا تلاشمان بر این است تا نویسندگان و روزنامه نگاران روی پای خودشان بایستند و متکی به دولت نباشند.

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی صندوق حمایت از هنرمندان را یکی از ابزارهای حمایت از فرهنگ دوستان دانست و افزود: این صندوق در حال حاضر 31 میلیارد تومان بدهی دارد اما با استفاده از سرمایه گذاران به سمتی می‌رود که خودش بنگاه اقتصادی سودآور برای حمایت از هنرمندان شود.

وی در توضیح ایجاد عدالت فرهنگی در کشور و استان گلستان، گفت: این مورد جز برنامه‌های اصلی وزارت خانه است، در این راستا معاونت‌های مختلف را در وزارت خانه مکلف کردیم تا 20 درصد از بودجه را به استانهای محروم اختصاص دهند تا توازنی بین استان‌ها برقرار شود.

این مسئول کشوری خاطرنشان کرد: معاونین با بررسی مسائل و مشکلات هنرمندان در استانهای مختلف بودجه را به استان‌ها و ادارات شهرستان‌های مختلف که گاهی جز فقیرترین ادارات هستند، تخصیص می‌دهند.

وی ضمن تاکید بر برون سپاری در بخش فرهنگ، گفت: برون سپاری جزء سیاست‌های اصلی این دولت است که با جدیت آن را دنبال می‌کنیم، البته در مقابل تغییر در ابتدا مقاومت می شود اما این امر اجرایی خواهد شد.

علی جنتی با بیان اینکه وظیفه وزارت ارشاد سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت و حمایت از همه گروه‌های فعال در بخش فرهنگ است، گفت: در هر حوزه‌ای از هنر که توانمندی داشته باشیم باید این هنرمندان در برنامه‌های بین المللی حضور داشته باشند تا هنر ایرانی اسلامی به همگان نشان داده شود.

وزیر ارشاد اسلامی در توضیح آموزش تخصصی بخش‌های مختلف هنری گفت: بسیاری از رشته‌های هنری در دانشگاههای علمی کاربردی آموزش داده می‌شود که فارغ التحصیلان در این رشته می‌توانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

وی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی را در حوزه هنر 90 هزار نفر اعلام کرد و افزود: نیاز است برای توانمند سازی برخی از هنرآموزان دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برگزار شود ضمن اینکه در این بین از آموزشگاه‌های خصوصی نیز باید به خوبی حمایت شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخورد و حمایتمان با مخالفان دولت مشابه موافقان دولت است؛ بر اساس شایسته سالاری به تمام فعالان فرهنگی نگاه می‌کنیم چون حمایت از آنها کمک به فرهنگ جامعه است.

جنتی افزود: امروز هیچ راهی برای برخورد با نارسایی‌های اجتماعی به جز استفاده از ابزار فرهنگی نداریم؛ تنها از طریق فرهنگ می‌توان یک عقیده و باور را در بین افراد جامعه جا انداخت.

وی با بیان اینکه گلستان سابقه فرهنگ و تمدن قدیمی را دارد، اظهار کرد: برخی آثار تاریخی در استان متعلق به بیش از پنج هزار سال است که این نشانگر قدمت بالای این خطه است.

جنتی ضمن اشاره به این نکته که شخصیت‌های برجسته‌ای از این منطقه در حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات، فلسفه و عرفان و شعر فعالیت داشته‌اند، افزود: شخصیت‌هایی مانند میرداماد فیلسوف اهل صفویه اهل گرگان بودند که آثار ایشان در اصفهان موجود است.

وی وجود خانه هنرمندان در گلستان را یک ضرورت دانست و گفت: خانه هنرمندان می‌تواند مکانی بر تبادل نظر و اطلاعات فعالان فرهنگی باشد به همین دلیل باید برای ایجاد چنین فضایی بودجه‌ای اختصاص یابد.

وی خرید آثار هنرمندان را یکی از موارد ایجاد توسعه اقتصادی برای این قشر دانست و افزود: در بودجه سال 93 تبصره‌ای گذاشتیم مبنی بر اینکه دستگاههای دولتی مکلف شوند تا یک درصد از بودجه‌های عمرانی خود را به خرید آثار فرهنگی اختصاص دهند که رد شد.

جنتی ادامه داد: برای باری دیگر در یک سری قوانین دائمی این موضوع گنجانده شد با این تفاوت که دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند که یک درصد از بودجه را صرف خرید آثار هنرمندان کنند که این موضوع مورد تائید مجلس قرار گرفت.

وی ضمن تاکید بر مقوله دولت الکترونیک، گفت: باید از لحاظ فناوری اطلاعات شرایطی ایجاد کنیم که مراجعه کنندگان از طریق سایت این وزارتخانه بسیاری از مطالبات خود را رفع کنند؛ باید از سیستم کاغذی خارج شده و بسیاری از خدمات را الکترونیکی به مراجعه کنندگان دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در یک شرایط زمانی زندگی می‌کنیم که نسبت به 10 سال قبل بسیار متفاوت است؛ جهان در بخش ارتباطات به سرعت در حال گسترش است.

وی ادامه داد: با گسترش ارتباطات الکترونیکی امروزه دست کم دوهزار شبکه ماهواره به راحتی در حال انتقال اطلاعات در بخش‌های مختلف هستند، در این میان ما هم می‌توانیم با بهره گیری از این امکانات فرهنگمان را انتقال دهیم.

به گفته این مسئول کشوری، همانطور که این موارد تهدید به حساب می‌آیند می‌تواند فرصتی برای انتقال فرهنگ ایران اسلامی به سایر کشورهای جهان نیز به شمار آیند.

جنتی خاطرنشان کرد: امروزه انتقال فرهنگ انقلاب از هر زمانی آسانتر است به شرط اینکه از این ابزار به نحو مطلوب استفاده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروزه 50 شبکه ایران از ماهواره به سایر کشورها نمایش داده می‌شود، گفت از ماهواره و سایر ابزارها مانند کتاب می‌توانیم به بهترین نحو برای انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی بهره ببریم.

جشنواره پویانمایی رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) است که با معرفی برترین‌ها شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر گرگان پایان یافت.

امروز همه مردم بچه‌های محله امام رضا(ع) هستند

نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد در قزوین پایان یافت.

سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی در قزوین افزایش معرفت و شناخت نسبت به سیره رضوی را از ثمرات برگزاری جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) دانست و گفت: کامل شدن سنخیت وجودی و برقراری ارتباط معنوی مردم با شخصیت امام رضا(ع) را می‌توان از مهم‌ترین دستاوردهای برگزاری دوره‌های متعدد جشنواره امام رضا(ع) دانست.

وی ادامه داد: از آنجایی که امام رضا(ع) امام تمام مردم دنیاست و بسیاری از بزرگان تسنن نیز بر این امر اذعان دارند؛ بهره ایشان به همگان می‌رسد ولی برای دیدن لبخند امام هشتم باید حجاب‌ها و پرده‌ها کنار برود. زمانی این حجاب کنار می‌رود که فلز آدمی از جنس فلز حضرت باشد. جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) می‌تواند در تبدیل فلز آدمی به فلزی از جنس امام هشتم تاثیر بسیاری داشته باشد.

صالحی افزود: جشن‌هایی از این دست و برگزاری مناسکی به شکل مداوم، موجب ایجاد شرایطی شده که دیگر بسیاری از مردم این مرز و بوم خود را بچه‌های محل امام رضا(ع) و کانون وجودشان را متعلق به حضرت می‌دانند.

مهدی احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز در این مراسم، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره نمایش نامه نویسی رضوی دانست و ادامه داد: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سیره رضوی، تقدیر از پدیدآورندگان آثار برتر هنری با محوریت سیره رضوی و کمک به نشر و شناخته شدن آثار این حوزه می‌تواند از دیگر نتایج برگزاری جشنواره باشد که در خلال زمان به دست می‌آید.

وی از تلاش در راستای گردآوری اطلاعاتی جامع درباره شفایافتگان امام رضا(ع) در سطح استان قزوین خبر داد و افزود: از آنجایی که امام هشتم در جای جای این مملکت شیفتگان و شفایافتگان بسیاری دارد، تلاش خواهد شد از طریق تحقیقات میدانی، اطلاعات مستندی از این افراد گردآوری شود.

در این مراسم از نماهنگ "آفتاب معرفت" از تولیدات انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین نیز توسط معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

هیات داوران نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) متشکل از نادر برهانی مرند، یوسف فخرایی و ناصر ایزدفر در بخش نمایشنامه‌های صحنه‌ای نمایشنامه "کیفر" به نویسندگی مرجان موسی نژاد از استان گیلان، "کباب سلطانی" به نویسندگی علیرضا ناسوتی از استان تهران و "واقعه خوانی سی ام صفر سال 203 " به نویسندگی فرهاد ارشاد از استان فارس را به ترتیب حایز رتبه‌های اول تا سوم دانستند. هم چنین در بخش نمایشنامه‌های کودک هیچ اثری حایز رتبه اول نشد اما نمایشنامه "بزبزی و جنگل صنوبر" به نویسندگی موسی هدایتی از استان کردستان و نمایشنامه "طلا خاتون و راز هفت کبوتر" به نویسندگی مهدی ملکی از استان تهران رتبه‌های دوم و سوم را ار آن خود کردند.

ناگفته نماند سومین هفته فرهنگ رضوی استان قزوین به عنوان آخرین هفته فرهنگ رضوی پس از شهرهای کرمانشاه، کرمان، جنوب کرمان و اردبیل همزمان با اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی رضوی، در سرای تاریخی سعدالسلطنه این شهر آغاز شد.

بسترهای نشر معارف رضوی توسط جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فراهم شده است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه بسترهای نشر معارف رضوی توسط جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فراهم شده است.

سیدهاشم بنی هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، گفت: خوشبختانه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به عنوان برنامه‌ای فرهنگی توانسته است هر ساله براساس محور تعالیم ائمه اطهار(ع) که مبتنی بر قرآن و سنت رسول الله(ص) است توفیقات بسیاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور و جایگاهی که می‌تواند فرهنگ اسلام ناب محمدی را در سراسر جهان به طور صحیح نشر دهد، ادامه داد: خوشبختانه بسترهای نشر معارف رضوی هر ساله توسط جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فراهم شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که «برای بهره وری بیشتر از فعالیت‌های فرهنگی همچون جشنواره امام رضا(ع) باید به محتوا آن دقت کرد و باید محتوای اینگونه فعالیت‌ها را بالا برد» تصریح کرد: هدف از برگزاری فعالیت‌های فرهنگی نباید صرفا به دور هم جمع شدن و انجام برخی کارهای صوری باشد بلکه ایجاب می‌کند در این قبیل برنامه‌ها با تبیین دستورات اسلام، این تعالیم را متناسب با شرایط روز برای مردم تبیین کرد تا مورد استفاده در سبک زندگی مردم قرار گیرد.

بنی هاشمی افزود: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فرصتی است که نظام اسلامی برای جامعه فراهم کرده است تا با برگزاری این جشنواره در شهرهای مختلف کشور نیازهای جامعه براساس نیازمندی‌های روز تبیین شود.

وی گفت: مطالبی که بتواند برای این دهه مناسب باشد در متون دینی ما آمده است و علمای ما نسبت به آن‌ها کتابت داشته‌اند و وظیفه ماست که این مطالب را با شرایط روز تبیین کنیم و این فرصت را مغتنم شماریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که حمله دشمن دیگر به کشتار مستقیم با سلاح‌های نظامی ختم نمی‌شود و دشمن حربه نرم فرهنگی را سلاح خود قرار داده و کشورهای اسلامی و به خصوص انقلاب اسلامی ایران را با این سلاح مورد هجوم قرار داده است باید فعالیت‌های ما نیز به گونه‌ای باشد که توان خنثی کردن تهاجم دشمنان را داشته باشد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران توانست شرایط بیداری اسلامی را در منطقه فراهم کند و حتی دامنه این انقلاب به صورتی گسترش یافت که باعث شد قدرت رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت غزه شکسته شود و همه این‌ها به برکت تعالیم ناب اسلامی شکل گرفته است و اگر این تعالیم اسلامی به درستی در فضای آلوده تهاجم فرهنگی مطرح شود بهترین دستاوردها را خواهد داشت.

وی با اشاره به شعار امسال با عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" تاکید کرد: به مسئله مدیریت جهادی در مسایل فرهنگی باید به صورت ویژه‌ای توجه شود و این نوع مدیریت در فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند ظرفیت‌های درونی افراد را براساس اعتقادات و هنر آن‌ها شکوفا کند.

وی در پایان گفت: فرصت 10 روزه دهه کرامت را باید به نحو مناسبی برای دو هدف فرهنگ و اقتصاد مقاومتی براساس تعالیم اسلام و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و فرهنگ خودباوری قدر بدانیم.

دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در مشهد پایان یافت

آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور استاد امیرخانی در مشهد پایان یافت.

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: خوشنویسی یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که پشتوانه‌اش قرآن مجید و کلام بزرگان دینی ما است که بر همین مبنا، بحث هویت‌بخشی به این هنر مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

مجید ملانوروزی، افزود: کشور ایران به‌دلیل پهناوری جغرافیایی در تمامی هنرهای تجسمی، از جمله خطاطی دارای تنوع هنری و زیبایی به‌خصوصی است که اینگونه جشنواره‌ها باید فرصت‌هایی را فراهم کند تا هر استان یا شهری در کشور، بتواند با توجه به فراخور و حال و هوای خود به این هنر و سایر هنرهای بومی‌اش توجه ویژه داشته باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به صورت بر خط نمایشگاه آثار خوشنویسی رضوی در پل گالری‌های سطح شهر را افتتاح کرد.

سید سعید سرابی در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی ضمن خیر مقدم و تبریک دهه کرامت، ابراز امیدواری کرد که فعالیت‌هایی مانند جشنواره خوشنویسی رضوی، بتواند مورد رضایت خداوند واقع شود.

وی در ادامه مراسم پیام علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را قرائت کرد.

استاد امیرخانی گفت: خوشبختانه ما در جشنواره خوشنویسی رضوی، هر سال شاهد رشد و ارتقای این هنر هستیم؛ زیرا هنر خوشنویسی ارتباط نابی با معارف دارد.

استاد برجسته هنر خطاطی در اختتامیه این جشنواره در مشهد، هدف هنرمند از رسیدن به شهرت را طی کردن نوعی سیر و سلوک دانست و افزود: هنرمند پس از فراگیری تجربه و تکنیک و کسب شهرت باید به خود برگردد و ببیند که خودش را تا چه حدی توانسته است تربیت کند؟ زیرا بالاترین نقطه خودشناسی یافتن چشم بصیرت است و اگر این گونه نباشد قطعاً به مشکلات و اختلافات بسیاری خواهیم رسید؛ در نتیجه بهترین مکتب از این لحاظ، سلوک در مقامات هنری است.

وی ادامه داد: هدف تمامی مکاتب تربیتی و معنوی رسیدن از ظاهر امور به باطن آنها است و بر همین اساس ما نیز باید به لحاظ کمال و اخلاق به معنویت برسیم و زندگی ما به‌سمت همان بهشتی برود که وصفش را شنیده‌ایم.

داور دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در ادامه افزود: خوشبختانه ما در این جشنواره، هر سال شاهد رشد و ارتقای این هنر هستیم؛ زیرا هنر خوشنویسی ارتباط نابی با معارف دارد، اگر این حرکت‌ها از جانب مسئولان مورد حمایت واقع شود قطعاً موثر واقع می‌شود.

امیرخانی طی پیشنهادی اعلام کرد: خوب است که این جشنواره در مراکز استان‌های ایران گسترش یابد تا برکتش فراگیر شود و امید را در دل افراد مستعد فراهم کند؛ زیرا کارهایی از این قبیل نوعی سرمایه‌گذاری محسوب شده، در رشد شخصیت انسان‌ها مؤثر واقع می‌شود و قطعاً کشور را دچار تحولات بزرگی می‌کند.

در اختتامیه دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی، از قرآن طلاکوب شده علیرضا بهدانی، جوان‌ترین کاتب وحی با حضور مسئولان، استاد امیرخانی رونمایی شد.

بهدانی در حاشیه این رونمایی گفت: من کار کتابت قرآن را از سال 1372 و در سن 22 سالگی آغاز کردم، چون در این زمان مدرک ممتاز را دریافت کرده بودم و بر همین اساس شور و انرژی خاصی در من برای خوشنویسی وجود داشت.

بهدانی در ادامه افزود: در همین راستا استادم جناب آقای حیدری به این نیروی من جهت داد و مرا به کتابت قرآن تشویق کرد که شکر خدا تا به این لحظه به برکت این کتاب آسمانی توانسته‌ام 50 بار آن را کتابت کنم.

وی در ادامه بیان کرد: این قرآن به خط نسخ بوده و اندازه و ابعاد آن 70 در 80 است و هر صفحه‌اش حدود یک میلیون تومان هزینه‌اش می‌شود.

در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی که در تالار فردوسی مشهد برگزار شد، بیانیه هیئت داوران جشنواره قرائت شد و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

در رشته نستعلیق؛ به آقایان مجتبی شریفی، مصطفی عابدینی و کیارش یعقوبی تندیس و گواهی‌نامه جشنواره و به خانم زهره رئیس‌الساداتی و آقایان سعید فرجیان، احسان شورورزی و مهدی خانی لوح تقدیر جشنواره اعطا شد.

همچنین در رشته شکسته نستعلیق به آقایان شهرام روحی و ذیبح‌الله لولوئی مهر تندیس و گواهی‌نامه جشنواره، و به آقای نورالدین کرمی و خانم مریم ذوالقدر، محدثه عالمیان و نجمه محمودی لوح تقدیر جشنواره اعطا شد.

در رشته ثلث به آقایان احسان علی‌پور، محسن عبادی و روح‌الله محرری تندیس و گواهی‌نامه جشنواره و به آقای فرهاد شیرخانی لوح تقدیر جشنواره اعطا شد.

در رشته نسخ نیز به آقایان حمید نیکانی و علیرضا یوسفی تندیس و گواهی‌نامه جشنواره، و مجدداً به آقای فرهاد شیرخانی لوح تقدیر جشنواره اعطا شد.

همچنین در رشته خط تحریری به خانم رویا اخوان فرناز و آقایان مجتبی اسماعیلی، سیدحامد تفتی و امیر جعفری تندیس و گواهی‌نامه جشنواره، و به خانم مهری قهرمان نژاد لوح تقدیر جشنواره اعطا شد.

انتهای پیام

کد N473982