ناوگروه ارتش دو فروند کشتی از چنگ دزدان دریایی نجات داد

سیاست داخلی,ناو گروه نیرو دریایی ارتش

هشت فروند قایق دزدان دریایی مجهز به انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین صبح در حوالی شمال تنگه باب المندب قصد تعرض به یک فروند کشتی را داشتند که با حضور به موقع و آتش پرحجم ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش و تیم اسکورت این نیرو مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش حملات دزدان دریایی به دو فروند کشتی در محدوده آب های آزاد را ناکام گذاشت.

به گزارش ایلنا، ناوگروه سی و یکم این نیرو متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندر و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس پس از جدا شدن از اسکله بندر جیبوتی یک فروند کشتی که به مقصد کشورمان در حرکت بود را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

بر اساس این گزارش، هشت فروند قایق دزدان دریایی مجهز به انواع سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین صبح در حوالی شمال تنگه باب‌المندب قصد تعرض به یک فروند کشتی را داشتند که با حضور به موقع و آتش پرحجم ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش و تیم اسکورت این نیرو مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

همچنین هفته گذشته و قبل از پهلوگیری ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش در بندر جیبوتی، این ناوگروه توانست حمله شش فروند قایق دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن را به یک کشتی دیگر ناکام بگذارد و آنها را متواری کند.

گفتنی است هر دو این کشتی‌ها به مقصد جمهوری اسلامی ایران در حرکت بوده و حامل اقلام پزشکی، دارویی و مواد اولیه کارخانجات به ارزش میلیون‌ها دلار بودند که با همت و دلیرمردی کارکنان نیروی دریایی ارتش از تعرض دزدان دریایی در امان ماندند.

ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش که دوم مرداد ماه سال جاری با هدف به اهتزاز درآوردن پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پهنه دریاها، اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای جهان و منطقه و تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی به آب‌های آزاد و بین‌المللی اعزام شده است با طی بیش از 2000 مایل دریایی کماکان در محدوده خلیج عدن در حال گشت‌زنی و اجرای مأموریت محوله است.

کد N473861