آلبانی به عراق سلاح ارسال می کند

عراق داعش,آلبانی

بلگراد- ایرنا- رسانه های خبری بالکان گزارش دادند که آلبانی به نیروهای کرد در عراق برای مبارزه با گروه تروریستی و تکفیری داعش اقدام به ارسال سلاح و مهمات کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صربستان (تانیوگ)، رسانه های خبری در آلبانی به نقل از منابع خبری در وزارت دفاع آلبانی که اسامی آنها فاش نشده است از ارسال اولین محموله سلاح و مهمات نظامی به عراق در یکشنبه هفته گذشته خبر دادند.

بنا به این گزارش، آلبانی به رغم اینکه یکی از فقیرترین کشورهای اروپایی است در اوایل ماه اوت سال جاری اعلام کرده که قصد ارسال مقدار زیادی سلاح و مهمات نظامی برای کمک به کردهای عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش را دارد.

22 میلیون کمربند برای حمل سلاح و تیر از نوع ˈAK47ˈ و 32 هزار نارنجک انداز از جمله سلاح و مهماتی هستند که آلبانی به عراق ارسال کرده است.

اخیرا در این باره ˈچاک هیگلˈ وزیر دفاع آمریکا گفت که هفت کشور اروپایی به اقدام آمریکا در ارسال سلاح و مهمات به کردهای عراقی در مبارزه با گروه تروریستی داعش پیوسته اند.

تانیوگ به نقل از منابع خبری خود نوشت: علاوه بر آمریکا و حکومت عراق هفت کشور دیگر از جمله آلبانی، کانادا، کرواسی، دانمارک، ایتالیا، فرانسه و انگلیس وعده داده اند که فوری سلاح و تجهیزات نظامی برای نیروهای کرد در عراق ارسال می کنند.

کرواسی از منطقه بالکان غربی حدود یک ماه پیش اعلام کرد با ارسال سلاح های مازاد خود به کردهای عراق از زمان جنگ های بین جمهوری های یوگسلاوی سابق در دهه 90 میلادی به جمع کشورهایی پیوست که در دفاع از عراق در مقابل گروه تروریستی داعش کمک می کنند.

گروه تروریستی و تکفیری داعش با همکاری افراد وابسته به صدام دیکتاتور سابق عراق از روز (19خرداد/9 ژوئن امسال) با حمله به ساختمان استانداری نینوا عملیات نظامی علیه دولت مرکزی عراق را آغاز کرد.

اعضای این گروه تروریستی با انجام اعمال وحشیانه، قصد پیشروی به سوی بغداد را داشت که از سوی ارتش و نیروهای داوطلب مردمی عراق متوقف شدند.

اروپام**1**436** 1337
کد N473806