بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا در حمایت از تحریم‌های جدید علیه ایران

سیاسی

شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای از اعمال تحریم‌های جدید علیه چند شخصیت و شرکت به بهانه نقض تحریم‌ها علیه ایران حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا که در پایگاه اینترنتی کاخ سفید منتشر شده آمده است: ما امروز در راستای ادامه تلاش‌های‌مان برای تحت فشار قرار دادن دولت ایران گام‌های دیگری برداشته‌ایم. به ویژه وزارت‌های خزانه‌داری و امور خارجه علیه چندین شرکت و شخصیت که در فعالیت‌هایی چون کمک به برنامه هسته‌ای ایران، حمایت از تروریسم و کمک به این کشور برای دور زدن تحریم‌ها مشارکت دارند تحریم‌هایی را وضع کرده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا هم‌زمان که اعلام کرده دست به چنین اقداماتی زده است و به اجرای تحریم های کنونی علیه ایران ادامه می‌دهد، هم‌چنان متعهد است که در همکاری‌اش با دیگر اعضای گروه 1+5 برای دستیابی به یک راه‌حل جامع و بلند مدت تلاش کند تا اطمینان حاصل شود که برنامه هسته‌ای ایران کاملاً‌ صلح‌آمیز است.

شورای امنیت ملی آمریکا هم‌چنین در بیانیه خود افزود:‌ اقدامات امروز ما و از زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای با ایران بر اساس تعهدات‌مان طبق برنامه اقدام مشترک بوده است که منجر به کاهش تحریم‌ها علیه این کشور در ازای محدودیت برنامه هسته‌ای‌اش شد.

انتهای پیام

کد N473803