دیوید کوهن: همچنان به اجرای تحریم‌ها علیه ایران متعهدیم

ايران,آمريكا,تحريم

معاون وزارت خزانه داری آمریکا پس از اعمال تحریم‌های جدید علیه چند شخصیت و شرکت به بهانه‌ نقض ممنوعیت‌ها و تحریم‌ها علیه ایران گفت: ما همچنان به اجرای تحریم‌های کنونی علیه ایران متعهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیوید کوهن، معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی به دنبال انتشار لیست جدید این تحریم‌ها با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های جدید را نشانه عزم آمریکا دانست.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، دیوید کوهن در این بیانیه مدعی شد شرکت‌ها و موسسات ایرانی به نقص تحریم‌هایی که پیش از این در سال 2007 وضع شده بود ادامه می‌دهند. اقدامات جدید در این زمینه بیشتر به معنی اجرای تحریم‌های کنونی است تا افزایش فشار اقتصادی.

معاون وزارت خزانه داری آمریکا گفت: این تحریم‌ها نشان دهنده عزم ما برای مقابله با هر کسی در هر جایی است که تحریم‌های ما را نقض می‌کند.

وی افزود: ما همانطور که به تعهداتمان برای کاهش هدفمند تحریم‌ها عمل می‌کنیم متعهد هستیم که تحریم‌های کنونی علیه ایران را به اجرا درآوریم.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه با انتشار لیستی علیه چند شخصیت، شرکت و موسسه مالی به بهانه نقض تحریم‌های هسته‌ای و موشکی تحریم جدید وضع کرد که نام چند شرکت ترکیه‌ای، تایلندی و اماراتی در میان آنها به چشم می‌خورد که متهم به همکاری با ایران در بخش‌های هسته‌ای و پتروشیمی هستند.

انتهای پیام

کد N473734