لیبیایی‌ها مداخله نظامی مصر و امارات را محکوم کردند

ليبي

جمع زیادی از لیبیایی‌ها با برگزاری تظاهرات در طرابلس و مصراته حمایت خود از عملیات "فجر لیبی" و مخالفت خود را با "عملیات کرامت" اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، جمع زیادی از لیبیایی‌ها با برگزاری تظاهرات در میدان الشهداء در طرابلس و شهر مصراته حمایت خود از عملیات "فجر لیبی" و مخالفت خود را با عملیات کرامت که خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی "ارتش ملی لیبی" رهبری آن را بر عهده دارد، اعلام کردند.

تظاهرکنندگان ضمن اعلام حمایت خود از کنگره ملی بر لزوم بازسازی کشور و مشارکت انقلابیون در روند انتقالی برای ساختن کشور تاکید کردند.

همچنین هزاران لیبیایی با برگزاری تظاهرات در میدان " الثوره" در مرکز طرابلس "مداخله نظامی مصر و امارات" در لیبی را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی علیه عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر و مسئولان اماراتی پرچم‌های مصر و امارات را سوزانده و دست داشتن این دو کشور در حملات علیه انقلابیون لیبیایی را محکوم کردند.

از سوی دیگر، شورای انقلابیون درنه اعلام کردند که یک جنگنده میگ 21 متعلق به نیروهای حفتر در منطقه "سیدی الحمری" در غرب شهر درنه را سرنگون کرده‌اند.

همچنین فرودگاه "الابرق" در شرق بنغازی هدف حملاتی با موشک گراد قرار گرفت.

شورای انقلابیون درنه پیشتر اعلام کرده بود که در صورت وجود هواپیماهای حفتر در این فرودگاه آن را مورد هدف قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N473667