حزب‌الله لبنان: اعراب و جهان در ناپدید شدن امام موسی صدر مسئولند

حزب‌الله

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که معمر قذافی و دولت‌های روی کار آمده در لیبی پی از انقلاب 17 فوریه 2011، مسئول فاجعه ناپدید شدن امام موسی صدر هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد: ناپدید شدن امام موسی صدر، مؤسس جنبش أمل یکی از دردناک‌ترین و اندوهناک‌ترین مسائل در تاریخ وطن و امت ما است، چرا که ظلم بسیاری در حق امام موسی صدر و محمد یعقوب و عباس بدرالدین، دو تن از همراهانش که ناپدید شدند، صورت گرفت و از طرف دیگر ظلم شدیدی در حق وطن و مردم آن‌ها و خانواده‌هایشان رخ داد.

حزب‌الله، امام موسی صدر را پیشرو مقاومت، گفت‌و‌گوها و میانه‌روی‌ها خواند و اعلام کرد: در شرایطی که امت ما در آن به سر می‌برد، ما مواضع تعیین‌کننده امام موسی صدر را در مساله درگیری‌ها با اسرائیل و مقابله با حملات مداوم آن به امت خود به یاد می‌آوریم. ما همچنین در سایه حملات تکفیری و تروریستی که همگان را هدف قرار داده است، مواضع گفتمانی وی با تمام اقشار اجتماعی، دینی و سیاسی را به یاد می‌آوریم.

حزب‌الله اعلام کرد که مسئولیت جنایت ناپدید شدن امام موسی صدر بر عهده مجرمی است که دست به این جنایت زد و تاریخ نیز صفحه این مجرم را برای همیشه بست. دولت‌های روی کار آمده در لیبی پس از انقلاب این کشور نیز مسئول این امر هستند چرا که تاکنون دست به هیچ اقدامی نزده‌اند.

در این بیانیه آمده است جهان عرب و جامعه جهانی نیز در جنایت ناپدید شدن امام موسی صدر شریک هستند چرا که به مسئولیت خود برای آزادی وی و دو تن از همراهانش عمل نکردند.

انتهای پیام

کد N473109