انتشار اخباری از بریدن سر نظامی لبنانی ربوده شده به دست داعش

لبنان

اعضای گروه داعش با انتشار تصویری در پایگاه اجتماعی توییتر اعلام کردند که یک نظامی لبنانی را سر بریده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، اعضای گروه "دولت اسلامی" (داعش) تصویری را در پایگاه اجتماعی توییتر منتشر و اعلام کردند که این گروه یک نظامی عضو ارتش لبنان را سر بریده و بیانیه یا ویدئویی از این اقدام را به زودی منتشر خواهد کرد.

این در حالی است که مقامات لبنانی هیچ‌ گونه واکنشی مبنی بر رد یا تایید این خبر نشان نداده‌اند.

به دنبال انتشار این خبر نیز تعدادی از معترضان لبنانی اقدام به بستن راه‌ها در شمال این کشور کردند.

پیشتر افراد مسلح سوری به شهرک عرسال یورش برده و در پی وقوع درگیری‌ها میان تروریست‌ها و ارتش لبنان، 19 تن از اعضای ارتش و 16 غیرنظامی کشته شدند. همچنین افراد مسلح تعدادی از اعضای ارتش را ربودند.

گروه داعش همچنین ویدئویی را منتشر کرد که در آن نظامیان لبنانی که توسط داعش ربوده شده بودند، از خانواده‌های خود و روحانیون لبنانی خواستند تا بر دولت فشار بیاورند که با خواسته‌های داعش موافقت کنند و مبادله آن‌ها با تعدادی از تروریست‌ها در داخل زندان‌های دولت لبنان را بپذیرند تا این نظامیان کشته نشوند.

در همین راستا نهاد مشنوق، وزیر کشور لبنان ضمن عذرخواهی از خانواده‌های نظامیان ربوده شده در شهرک عرسال گفت: ما تحت هر شرایطی ربوده‌شدگان را آزاد خواهیم کرد. آن‌ها نه تنها فرزند شما بلکه فرزندان کشور هستند.

وی افزود: دولت به طور مخفیانه با این موضوع برخورد می‌کند چرا که اقدام آشکار هیچ نتیجه‌ای نخواهد داد.

مشنوق تاکید کرد: عرسال شهرکی اشغال شده است، اما کسانی در شهرک عرسال لبنان هستند که زندگی و امنیت خود را به خاطر حمایت از شهروندان به خطر می‌اندازند و شبانه‌روز برای بررسی این مساله تلاش می‌کنند.

وی نسبت به درست بودن خبر ذبح یک نظامی لبنان به دست داعش ابراز تردید کرد و گفت: ما منتظریم ارتش بیانیه‌ای در خصوص این مساله منتشر کند. موضوع "علی السید" نظامی ربوده شده لبنانی در حال بررسی است.

انتهای پیام

کد N473093