سه رشته در مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران ارائه شد

حوزه‌هاي علميه خواهران,حوزه علميه

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در سال تحصیلی 93 - 94، حدود 45 نفر در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) در سه رشته در این مرکز پذیرش می‌شوند.

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در سال تحصیلی 93 - 94، حدود 45 نفر در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) در سه رشته در این مرکز پذیرش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، زینب طالبی با بیان این‌که «امسال طلاب جدید در گرایش‌های کلام اسلامی،‌ مطالعات اسلامی زنان و اخلاق و تربیت اسلامی پذیرش می‌شوند» افزود: طلاب پذیرفته‌شده در گرایش کلام اسلامی 102 واحد درسی را می‌گذرانند.

به گفته وی، از این تعداد 76 واحد مربوط به دروس تخصصی است که در قم و مرکز تربیت مدرس طی می‌شود و 26 واحد مربوط به دروس عمومی است که پس از برگشتن این طلاب به شهرهایشان گذرانده خواهد شد.

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران گفت: طلاب پذیرفته شده در گرایش مطالعات اسلامی زنان در مقطع سطح سه 102 واحد درسی را می‌گذرانند که تمامی این واحدها در قم و مرکز تربیت مدرس ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که «برای اولین بار در این مرکز با آغاز سال تحصیلی جدید طلابی در گرایش اخلاق و تربیت اسلامی هم پذیرفته خواهند شد» افزود: طلاب پذیرفته‌شده در این گرایش در مجموع 95 واحد درسی را می‌گذرانند که از این تعداد 30 واحد مربوط به دروس عمومی و 65 واحد مربوط به دروس تخصصی است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 52 طلبه در مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران در گرایش‌های کلام اسلامی، فلسفه اسلامی و مطالعات اسلامی زنان در مقطع سطح سه مشغول به تحصیل هستند و پیش از این گرایش‌های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی، تاریخ اسلام و مدرسی ادبیات عرب در این مرکز ارائه شده‌ است.

طالبی افزود: طلاب این رشته‌ها همزمان با گذراندن دروس عمومی مقطع سطح سه در شهرهای خود، در حال تدریس در واحدهای آموزشی تابعه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران هستند.

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف تامین مدرس برای حوزه‌های علمیه خواهران در مناطقی که فاقد مدرس خانم هستند، راه‌اندازی شده است و از جمله شرایط پذیرش در آن دارا بودن مدرک سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران و موفقیت در آزمون و مصاحبه است.

انتهای پیام

کد N473080