روحانی:

نمی‌توان سیاست یک بام و دو هوا داشت

حسن روحاني, هفته دولت

رییس‌جمهور با بیان این که دولت به معنای عام اختصاص به دستگاه اجرایی ندارد، گفت: همه‌ی دستگاهها از قوه مقننه و قضاییه، نیروهای مسلح و همه‌ی آنهایی که در نهادهای عمومی غیر دولتی در جهت تحقق مطالبات مردم تلاش می‌کنند، در مجموع کارکنان دولت‌ هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جشنواره شهید رجایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی، با ذکر فضایل اخلاقی این دو شهید گفت: ما به شهید رجایی و باهنر و همه شهدای بزرگ دولت اسلامی از روز اول انقلاب تا امروز افتخار می‌کنیم و به روحشان درود می‌فرستیم و از خدا می‌خواهیم که مسیر آنها را ادامه دهیم.

وی با اشاره به این که این جشنواره برای تجلیل از خدمات برگزیدگان دستگاه اجرایی است، افزود:‌ البته این مراسم کاملا نمادین است چون اگر بخواهیم همه برگزیده‌ها را یکجا جمع کنیم فضا و زمان زیادی احتیاج داریم.

روحانی با بیان این که مقصود از دولت تنها هیات دولت یا 20-30 نفری که هفته‌ای چند بار دور هم جمع می شوند و آیین نامه تصویب می‌کنند، نیست. بلکه دولت یعنی همه آنهایی که برای اجرای برنامه‌های دولت و مطالبات و خواست مردم به عنوان کارکنان این نظام تلاش می‌کنند.

روحانی افزود:‌ دولت بدون همراهی قوه قضاییه، قوه مقننه ونیروهای مسلح نمی‌تواند خدمات لازم را به مردم داشته باشد.

به گزارش ایسنا رئیس جمهور با تاکید بر این که عدالت را باید برای همه یکسان و برابر ببینیم چرا که ما خادم کل ملت ایرانیم، تاکید کرد: یک بام و دو هوا نمی‌شود. چطور شب انتخابات همه را صدا می‌زنیم و قومیت‌ها را با لباس‌های مختلف و افراد را از این جناح و آن جناح و چادری و با حجاب و بدحجاب را ردیف می‌کنیم؛ حال این موضوع باید هر روز باشد نمی‌شود شب انتخابات کل ملت ایران را دعوت کنیم و انتخابات که تمام شد ببینیم ما هستیم و یک قبیله. این موضوع بر خلاف توصیه‌های امام(ره) و رهبری است. همه را باید یکسان ببینیم و خالصانه خدمت کنیم و عادلانه به همه نگاه کنیم.

ادامه دارد
کد N473068