ادعای نماینده آمریكا در سازمان ملل متحد:

تحریم‌های جدید واشنگتن علیه ایران با توافق ژنو منافاتی ندارد

سیاسی

«سامانتا پاور» مدعی شد كه تحریم‌هایی كه آمریكا اخیرا علیه چند شركت و فرد حقیقی ایرانی اعمال كرده است، منافاتی با توافق ژنو ندارد.

نماینده آمریكا در سازمان ملل متحد مدعی شد كه تحریم‌های جدید این كشور علیه ایران با توافق ژنو در تضاد نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «سامانتا پاور» مدعی شد كه تحریم‌هایی كه آمریكا اخیرا علیه چند شركت و فرد حقیقی ایرانی اعمال كرده است، منافاتی با توافق ژنو ندارد.

كاخ سفید نیز مدعی شده است كه این تحریم‌های جدید، توافق ژنو را نقض نمی‌كند.

چند موسسه مالی و بانک ایرانی، چند شرکت هواپیمایی، موسسه‌های مالی و بانکی و چند شرکت خارجی و ایرانی در فهرست تازه تحریم‌‌های آمریکا علیه ایران قرار گرفته‌اند.

کاخ سفید اعلام كرده است كه دولت آمریکا هم‌زمان با اعمال تحریم‌هایی که پیش از این وضع شده‌اند، متعهد است که برای رسیدن به یک راه حل بلندمدت و جامع به همراه دیگر شرکایش در گروه ۱+۵ تلاش کند.

به غیر از تحریم‌شدگان ایرانی، شرکت‌هایی از امارات متحده عربی، ایتالیا، تایلند و ترکیه نیز در فهرست تحریم‌های تازه ایالات متحده هستند.

در ایران بانک آسیا، بانک خاورمیانه، بانک قوامین، موسسه قرض‌الحسنه رسالت تحریم شده‌اند. بانک کفالت تاجیکستان نیز، که آمریکا می‌گوید با بانک سرمایه مرتبط بوده، تحت تحریم قرار گرفته است.

شرکت‌های هواپیمایی معراج ایر، کاسپین ایر، یاس ایر و پویا ایر نیز تحریم‌ شده‌اند. آمریکا مدعی شده است كه معراج ایر و کاسپین ایر در فعالیت‌های نظامی نقش داشته‌اند.

سازمان پژوهشی و نوآوری دفاعی (سپند)، پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای،جهان تک رویان پارس و شرکت ماندگار بسپار کیمیا نیز مشمول تحریم‌های ایالات متحده شده‌اند.

 

کد N473003