توافق مسکو و کی‌یف بر سر ارسال کمک‌های بشردوستانه به وسیله قطار

رییس‌جمهور روسیه اعلام کرد، کشورش با رییس‌جمهور اوکراین بر سر ارسال کمک‌های بشردوستانه به جنوب شرق اوکراین به وسیله قطار توافق کرده است.

رییس‌جمهور روسیه اعلام کرد، کشورش با رییس‌جمهور اوکراین بر سر ارسال کمک‌های بشردوستانه به جنوب شرق اوکراین به وسیله قطار توافق کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه در مصاحبه خود با کانال یک تلویزیون روسیه گفت: در دیدار روز سه‌شنبه گذشته با پترو پوروشنکو، رییس‌جمهور اوکراین در مینسک دو طرف توافق کردند کمک‌های فراهم شده به مردم دونتسک و لوهانسک را بر اساس پیشنهاد پوروشنکو، توسط قطار به این منطقه ارسال کنند.

به گزارش آژانس خبری ایتارتاس، این پیشنهاد در نشست رهبران دو کشور روسیه و اوکراین و در حاشیه نشست مینسک و با هدف پایان دادن به بحران اوکراین توسط پوروشنکو مطرح شده و پوتین آن را پذیرفته است.

پوتین در این‌باره گفت: پوروشنکو با این پیشنهاد نشان داد که متوجه اقدامات روسیه در جهت کمک به مناطق جنوب شرقی اوکراین شده است.

او درباره دیدار با پوروشنکو گفت: بسیار نشست خوبی بود. وی تاکید کرد: پوروشنکو طرفی است که می‌توان با او گفت‌و‌گو کرد.

در همین حال، روز گذشته، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو و کی‌یف در حال بررسی جزئیات ارسال محموله‌ای دیگر به این منطقه هستند.

جمعه پیش، 280 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه و حدود 2000 تن مواد مورد نیاز، بدون موافقت اوکراین و مجامع بین‌المللی شامل صلیب سرخ، وارد این کشور شدند.

مقامات اوکراین و کشورهای غربی به دلیل امکان سوء‌استفاده روسیه از موقعیت در جهت افزایش تجاوزات در اوکراین با ارسال این محموله مخالف بودند.

انتهای پیام

کد N472931

خواندنی از سراسر وب