سازمان ملل: صلح‌بانان دربند در سوریه سلامت هستند

سخنگوی سازمان ملل گفت: 44 تن از صلح‌بانان این سازمان که توسط مخالفان سوری در بلندی‌های جولان اسیر شده‌اند در سلامت هستند.

سخنگوی سازمان ملل گفت: 44 تن از صلح‌بانان این سازمان که توسط مخالفان سوری در بلندی‌های جولان اسیر شده‌اند در سلامت هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای مسلح و مخالف سوری از جمله گروه‌های مرتبط با القاعده و جبهه النصره روز چهارشنبه گذشته به گذرگاهی در بلندی‌های جولان حمله کرده و 44 تن از صلح‌بانان سازمان ملل را که اهل فیجی بودند به اسارت بردند.

این مخالفان همچنین یک گروه 72 نفری از سربازان فیلیپینی را که در نیروهای نظارت بر آزادی سازمان ملل فعالیت می‌کردند، به محاصره درآوردند.

سازمان ملل اعلام نکرد این 44 سرباز اهل فیجی آزاد شده‌اند یا خیر اما در بیانیه این سازمان آمده که تلاش‌ها برای انجام مذاکرات به منظور تضمین آزادی این صلح‌بانان ادامه دارد.

در بیانیه سخنگوی سازمان ملل آمده است: این سازمان از منابع معتبر مطلع شده که این 44 صلح‌بان در امنیت و سلامت هستند. البته هنوز نیروهای نظارت بر آزادی سازمان ملل با گروگان‌های خود تماس برقرار نکرده‌اند. همچنین تماس‌های منظم با 72 سرباز صلح‌بان دیگر که اهل فیلیپین هستند برقرار است.

مقام‌های سازمان ملل در حال انجام مذاکره برای آزادی صلح‌بانان خود هستند و برای این منظور با گروه‌های مسلح و کشورهایی که ممکن است در این‌ راه بتوانند کمک کنند، به گفت‌و‌گو می‌پردازند.

شورای امنیت سازمان ملل نیز خواستار آزادی بی‌قید و شرط و سریع این صلح‌بانان شد و از کشورهای با نفوذ خواسته تا در این امر کمک کنند.

در حال حاضر 1200 صلح‌بان از فیلیپین، فیجی، ایرلند، هند، نپال و هند در نیروهای نظارت بر صلح سازمان ملل فعال هستند.

انتهای پیام

کد N472918